Działaj dla przyrody i klimatu w ramach dwóch programów:

Wybierz interesujący Cię program, by zobaczyć jego pełny opis:

Climate Rising Stars – program stypendialny

Polskie media społecznościowe potrzebują mocnych głosów, które będą wynosić kwestie klimatyczne na nowe poziomy publicznej debaty. Climate Rising Stars to program dla młodych osób, które mają zajawkę na udzielanie się w mediach społecznościowych i prowadzenie aktywistycznych profili. W ramach projektu wybierzemy 5 osób, z którymi wspólnie będziemy starać się stworzyć klimatyczne profile, jakich jeszcze w Polsce nie było. Wybrane w procesie rekrutacji osoby otrzymają od nas nie tylko wsparcie merytoryczne, ale również finansowe – w formie miesięcznych stypendiów – tak, aby ekonomiczne trudności nie stanowiły bariery wobec ich aktywizmu. Climate Rising Stars nie będzie wytwórnią klimatycznych osób celebryckich, ale raczej miejscem wsparcia ważnych głosów, które będą mogły inspirować i przekazywać doświadczenia innym młodym osobom – tak, aby ruch mógł rosnąć w siłę i tworzyć zmiany, o których wszystkie i wszyscy marzymy. 

Co oferujemy?
Stypendium 1500 zł/miesiąc przez 6 miesięcy
Wsparcie merytoryczne i sprzętowe
Cotygodniowe spotkania zespołu Climate Rising Stars

Czego od  Ciebie oczekujemy?
Regularnego prowadzenia kanału na przynajmniej jednym, wybranym medium społecznościowym (Instagram, Youtube, TikTok, Facebook). Tematyką kanału powinien być szeroko pojęty aktywizm klimatyczny i/lub przyrodniczy, również intersekcjonalny
Udziału w cotygodniowych spotkaniach zespołu (online)
Udziału w obozie Wszystkie dla Klimatu we wrześniu

Zgłoś się!
Changemakers Hub – wsparcie merytoryczno-finansowe w realizacji działań akcyjnych

Poza wspieraniem działań w sieci, chcemy wesprzeć Was w działaniach offline. Wśród aktywistek i aktywistów jest tak wiele wspaniałych pomysłów – jednak czasami brakuje narzędzi, które umożliwiłyby ich wykonanie. Changemakers Hub to nasza próba wsparcia tych potrzeb!

Program grantowy jest skierowany do młodych osób zaangażowanych aktywistycznie w działania na rzecz klimatu lub ochrony dzikiej przyrody. W jego ramach chcemy dać wam wsparcie merytoryczne (współpraca z naszymi ekspert(k)ami i kampanier(k)ami) oraz finansowe (fundusze na to, co chcesz zorganizować). Co ważne – program jest przeznaczony na działania akcyjne, nie edukacyjne. W działania akcyjne wpisują się m.in. happeningi, strajki, demonstracje, performanse i wszelkiego rodzaju inne wydarzenia opierające się na aktywnym działaniu.

Jak mógłby wyglądać przykładowy projekt? To zależy tylko od Ciebie. Daj nam znać, o jakim działaniu marzysz i co chcesz zrobić, a my pomożemy Ci zrealizować ten pomysł, dzieląc się naszym wsparciem merytorycznym, organizacyjnym i finansowym. 

Nie ograniczaj się. Tym programem chcemy pomóc Ci urzeczywistnić Twoje pomysły, bo wierzymy, że to właśnie chęci i determinacja są kluczem do każdego działania. Zależy nam, aby program opierał się na wzajemnym wsparciu i szczerości – możecie mówić nam o wszelkich ideach i planach – jakkolwiek duże one będą – a następnie wspólnie będziemy myśleć, jak możecie je przekuć w rzeczywistość, przy naszym wsparciu.

Co oferujemy?
Stałe wsparcie konsultacyjne i mentoringowe ekspertek i ekspertów Greenpeace Polska w prowadzeniu projektów i organizacji działań
Pokrycie zaakceptowanych kosztów związanych z organizacją działania 
Stały kontakt – od zaakceptowania projektu po jego realizację i rozliczenie

Czego od Ciebie oczekujemy?
Wypełnienia formularza aplikacyjnego i przygotowania wstępnego budżetu wydarzenia
Po wspólnym ustaleniu indywidualnej ścieżki współpracy – obecności na umówionych spotkaniach i informowania o przebiegu realizacji działania
Słowności i szczerości we współpracy

Kryteria wsparcia:
Projekt musi być związany z kryzysem klimatycznym lub ochroną przyrody w Polsce
Projekt powinien zostać zrealizowany do końca 2021 roku
Po zakończeniu projektu: przesłanie zdjęć i opisu zrealizowanego projektu (dla weryfikacji, czy udało się osiągnąć zakładany cel, zrealizować zaplanowane działania)

„Oceans are rising, and so are we.”

Zgłoś się!

Jak zaaplikować?

W przypadku Rising Stars:

W przypadku Changemakers Hub:

Do obu programów zapraszamy osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Na koniec uzupełnij formularz zgłoszeniowy wybranego przez siebie programu:

Do kiedy możesz aplikować i kiedy dostaniesz odpowiedź?

Masz pytania?

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące programów, na które nie ma tu odpowiedzi, napisz do Konrada: [email protected]