História Greenpeace

V roku 1971 vykonávali Spojené štáty americké na malom ostrove menom Amchitka pri západnom pobreží Aljašky atmosférické testy atómových zbraní. Tento ostrov bol posledným útočiskom troch tisícov ohrozených morských vydier, domovom orla, sokola sťahovavého a ďalších divokých zvierat. Naviac sa nachádzal v epicentre najčastejších zemetrasení na svete...

Prečítaj si celý príbeh

História Greenpeace

O Greenpeace

Greenpeace existuje preto, lebo naša krehká Zem nemá hlas. Potrebuje pomoc. Potrebuje zmenu. Potrebuje, aby sme konali!

Greenpeace je nezisková mimovládna organizácia ochrancov životného prostredia aktívna vo viac ako 40tich krajinách sveta.

Aby sme si zachovali stopercentnú nezávislosť, neprijímame dary od vlád, priemyslu či politických strán.

Ako medzinárodná organizácia sa Greenpeace zameriava hlavne na problémy celosvetového významu ohrozujúce životné prostredie ako aj ľudské zdravie.

Sme celosvetovo aktívni v nasledovných oblastiach:

Greenpeace bojuje proti ničeniu životného prostredia od roku 1971, kedy malá loď na palube s dobrovoľníkmi a novinármi vplávala na Amčitku v Aljaške – miesta, kde vykonávali USA testy jadrových zbraní. Tradícia založená na prinášaní svedectva z miest, kde sa páchajú krivdy na životnom prostredí a na priamych nenásilných akciách brániacich prírodu sprevádza organizáciu dodnes.

Sme tu pre to, aby sme odhaľovali zločiny voči našej planéte a vyzývame vlády a priemysel, aby zabezpečili zdravé životné prostredie aj pre budúce generácie.

Pri napĺňaní našej misie máme veľa spojencov aj "nepriateľov". Prinášame otvorenú debatu o ekologických riešeniach pre spoločnosť. Na dosiahnutie našich cieľov využívame výskumy, diplomaciu ako aj priame nenásilné akcie s cieľom upozorniť na problémy a dotlačiť kompetentných k ich riešeniu.

Sme si však vedomí, že zápas o záchranu našej planéty nie je len našim zápasom. To, či sa podarí uchovať prírodu, ako ju poznáme, aj pre budúce generácie, záleží aj na vás! Na tom, ako sa rozhodnete správať k našej Zemi.

Greenpeace hovorí v mene 2,8 milióna podporovateľov na celom svete a inšpiruje ďalšie milióny konať v záujme záchrany prírody. Budeme radi, ak sa k nim pridáš aj Ty!

Kategórie