Z uporabo te spletne strani soglašate z uporabo spletnih piškotkov. Preberi več

Delovanje Greenpeacea v veliki meri temelji na zavzetosti in neverjetni energiji naših prostovoljcev. Ti delujejo v okviru lokalnih skupin v svojih mestih in sodelujejo pri aktivnostih na nacionalni in mednarodni ravni.

Spodnja slika konkretneje prikazuje nekaj tipov naših (prostovoljskih) dejavnosti. Gre za širše sklope aktivnosti v katere vključujemo prostovoljce oz. jih prostovoljci samostojno organizirajo ter izvajajo.

Če se odločite za priključitev Greenpeaceu, jih zagotovo lahko pričakujete tekom svojega opravljanja prostovoljskega dela. 

Tipi aktivnosti (c) Greenpeace

Skozi konkretne primere si oglejte, kaj prostovoljstvo pri Greenpeaceu dejansko pomeni.


Zbiranje podpisov. Greenpeace je organizacija, ki izvaja številne kampanje, vključno s kampanjami za spremembo zakonodaje, ki bi bolje prispevala k zaščiti okolja. Del kampanj je iskanje podpore širše javnosti. Naši prostovoljci zato sodelujejo pri aktivnem in organiziranem zbiranju podpisov podpore za številne peticije.

Zbiranje podpisov (c) Kavgić / Greenpeace

Izvajanje dogodkov. Greenpeace med drugim opravlja pomembno nalogo ozaveščanja in obveščanja javnosti o pomembnih vprašanjih ter izzivih, s katerimi se sooča naš planet. Eden od načinov za doseganje ljudi je z izvajanjem dogodkov v javnem prostoru. Na primer s prostovoljci smo zasnovali projekt »Sprehodi«, katerega namen je prebivalcem Ljubljane in Maribora približati problematiko podnebnih sprememb. Predvsem smo želeli izpostaviti različne vidike podnebnih sprememb v lokalnem (tudi globalnem) nivoju.

Sodelovanje na festivalih. Naši prostovoljci pogosto sodelujejo na (poletnih) glasbenih in drugih festivalih – npr. Over Jam, Schengen Fest. Tam vodijo različne delavnice, zagotavljajo sončno energijo za polnjenje mobilnih telefonov, odgovarjajo na vprašanja v zvezi z dejavnostmi organizacije Greenpeace, zbirajo podpise in drugače skrbijo za interakcijo med udeleženci festivala in Greenpeaceom.

Sodelovanje na festivalih. (c) Jure Kralj / Greenpeace.

Delavnice in predstavitve na šolah. Verjamemo, da želja po spremembi velikokrat izvira že iz vzgoje naših najmlajših, zato skozi delavnice skušamo nagovoriti otroke, s predstavitvami na šolah pa angažirati mlade. Otroke je potrebno čim prej začeti vzgajati v borce za pravice narave in na ta način sprožiti tudi močnejše odzivanje staršev in odraslih.

Delavnice z otroki (c) Kavgić / Greenpeace

Ustvarjanje. Ustvarjanje je vseskozi prisotno v naših aktivnostih. Prostovoljci oblikujejo, gradijo, režejo, šivajo, rišejo in barvajo. Transparenti se namreč ne pobarvajo sami od sebe. :-)

Barvanje bannerjev. (c) Kavgić / Greenpeace.

Pojavljanje v medijih. Greenpeace je organizacija, ki pogosto javno govori o svojih aktivnostih in vrednotah za njimi. Včasih – še posebej, ko gre za lokalne prireditve in dejavnosti prostovoljcev – organizacijo pri tem podpirajo prostovoljci, ki v imenu Greenpeacea komunicirajo z mediji.

Pojavljanje v medijih (c) Jure Kralj / Greenpeace

Aktivizem. Naša organizacije je morda od vsega najbolj znana po svojih številnih in kreativnih nenasilnih akcijah. Aktivizem je pogojeval rojstvo Greenpeacea in se še danes ohranja kot ključna sestavina doseganja sprememb. Nastopi takrat, ko dialogu spodleti. Gre za tip aktivnosti, kjer je za prostovoljce aktiviste pogoj minimalna starost 18 let.


Lokalne Skupine Prostovoljcev organizirajo tudi filmske večere, čistilne akcije, razstave, debatne večere in info stojnice.

Organizacija svojim prostovoljcem ponuja usposabljanja in izobraževanja za pridobitev in izboljšanje spretnosti potrebnih za izvajanje različnih tipov aktivnosti. Ne glede na starost, poklic, spol ali izobrazbo, zagotovo boste našli nekaj zase!

Najnovejše posodobitve

 

Stopinje v snegu

Objava | september 14, 2015 na 14:55

V okviru poročila »Footprints in the snow - Hazardous PFCs in remote locations around the globe« (»Stopinje v snegu – nevarni PFC-ji na odročnih območjih po svetu«) je osem Greenpeaceovih odprav preiskovalo oddaljena gorovja in jezera na treh...

Prošnja za podaljšanje roka za zbiranje pripomb in predlogov v zvezi z javno...

Objava | april 9, 2015 na 11:04

Greenpeace v Sloveniji od Ministrstva za okolje in prostor RS zahteva, da se obdobje javne razgrnitve podaljša vsaj za 15 do 30 dni.

Espoo konvencija in sodelovanje javnosti v čezmejni presoji vplivov - jedrske...

Objava | marec 25, 2015 na 8:38

Nevladne organizacije želimo Ministrstvo za okolje in prostor seznaniti z namerami Ukrajine, da v naslednjih letih skozi program nadgradnje varnosti jedrskih elektrarn podaljša življensko dobo vsem svojim jedrskim reaktorjem. Obenem to...

Poročilo Priklenjeni

Objava | oktober 9, 2014 na 9:55

Greenpeacovo poročilo Priklenjeni (ang. Tied down) razkriva, zakaj želijo največja evropska energetska podjetja ohraniti visoko stopnjo uvoza fosilnih goriv in to kljub političnim, okoljskim in finančnim stroškom, ki jih moramo Evropejci plačevati.

Človeška veriga - informacije

Objava | avgust 7, 2014 na 15:35

Človeška veriga - informacije

Poročilo IPCC

Objava | april 1, 2014 na 12:09

Drugi del poročila

Pow[E]R 2030

Objava | marec 25, 2014 na 15:04

Ljubljana, 25.3.2014

Predlog Evropske komisije za podnebno in energetsko politiko EU do leta 2030

Objava | januar 22, 2014 na 14:12

Ljubljana, 22. januar

Odprto pismo: Pred nadaljevanjem razprave o predlogu Energetskega zakona

Objava | november 14, 2013 na 10:30

Ljubljana, 14. november

Pred nadaljevanjem razprave o predlogu Energetskega zakona

Objava | november 14, 2013 na 10:30

Ljubljana, 14. november

1 - 10 od 56 rezultate.