ADİL BİR İSTANBUL İÇİN HAREKETE GEÇ!

İstanbul’un Boğaz’ını, tarihi yapısını, parklarını, eğlence mekanlarını, kültür sanat imkanlarını, adalarını ya da lezzet duraklarını sevmeyen var mı? Peki İstanbul’un güzelliklerini gönlümce yaşayabiliyorum, hiçbir şikayetim yok diyen? 

İstanbul’un ekolojik ve sosyal sorunlarını tespit ederek çözüme götürmek için bu şehirde yaşayanlara ihtiyacımız var. 

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olabilecek İstanbul’u ekolojik ve sosyal adaletin tesis edildiği, fırsat eşitliğinin olduğu, yaşanabilir bir şehir haline getirmek için ne yapmalı? Acil çözüm bekleyen sorunları neler? Bunun için harekete geçmeye hazır mısın?

Mini anketimize katılarak görüşlerini bildir, İstanbul’un sorunlarını hep birlikte belirleyelim.

SENİ DİNLİYORUZ

Anketle neyi amaçlıyoruz?

İstanbul’da insanca bir hayat yaşadığını hissetmek için nelerin değişmesi gerekir? Herkesin “aynı İstanbul”da yaşaması için değişime nereden başlamalı? İstanbulluların en büyük ekolojik ve sosyal sorunları neler? Amaç, farklı yaş ve sosyoekonomik grupları dinleyerek elde edeceğimiz verilerle, sorunları analiz ederek çözüm üretmek için çalışacağımız ve şehrin bir paydaşı olan İstanbulluları harekete geçireceğimiz bir yol haritası elde etmek. Bir sonraki adım ise İstanbul’un sorunlarını çözmek veya İstanbul’da yaşamanın bir soruna dönüşmesini engellemek için karar vericiler üzerinde baskı oluşturacak gücü oluşturmak.

Neden sadece İstanbul?

Şehir büyük olunca, haliyle sorunları da aynı oranda büyük oluyor. İstanbul aslında sadece bir başlangıç. Nihai amaç, Istanbul ölçeğinde bir şehirde ekolojik ve sosyal sorunlara çözümler getirmeyi amaçlayan bu projeyle ortaya çıkaracağımız adil şehir kavramını başka kentlerde de uygulanacak örnek bir modele dönüştürmek.