Gerçekleşmesini Sağlamak

Tırtak, Akdeniz.

Bir 'deniz rezervleri ağı'na olan ihtiyacı bildiren ulusal ve yerel taahhütlerde, anlaşmalarda veya bilimsel önerilerde herhangi bir eksiklik yoktur. Asıl eksik olan bunları gerçekleştirecek politik iradedir! Bu durum değişmelidir ve biz inanıyoruz ki Akdeniz insanları bunu gerçekleştirmekte çok önemli bir rol oynayacaklardır.

Bereketli, temiz, sağlıklı ve verimli bir Akdeniz hayal edin! Deniz rezervleri çocuklarınızın ve çocuklarınızın çocuklarının denizi olması gerektiği gibi bütün güzelliği ve bereketiyle görebileceği yerlerdir. Bundan böyle Akdeniz'in aşırı derecede sömürülmesini ve çöplük yerine konmasını kabul etmemeliyiz. Harekete geçmek için geç değil ve harekete geçmememizin hiçbir bahanesi yok.

Yerel, bölgesel, uluslararası bütün politikacılarımıza bu denizin bizim denizimiz olduğunu ve onu korumamız gerektiğini anlatmalıyız. Akdeniz'in açık sularında geniş ölçekli deniz rezervleri kurulmasını sağlamak için yasalara ihtiyacımız var. Bugün itibariyle acilen oluşturulmuş deniz rezervleri ağına ihtiyacımız var. Ortak kaynağımız ve hazinemiz olan Akdeniz'i korumak için bütün Akdeniz ülkeleri birlikte çalışmak zorundadır.

Greenpeace, deniz hayatının korunması ve balık stoklarının iyileştirilmesi için Akdeniz'in %40'ında tam koruma sağlanmış deniz rezervleri oluşturulması için uluslararası çalışmalar yürütüyor.

Kategoriler
_fbq.push(['addPixelId', '1478316175734165']); })(); window._fbq = window._fbq || []; window._fbq.push(['track', 'PixelInitialized', {}]);