Обладнання розмістили на горі Трояска, зовсім поруч пам’ятка природи – льодовикове озеро Апшинець (озерам льодовикового походження понад 10 000 років!). Для опор заливали фундамент, на місці працювали екскаватор та бетонозмішувач.

Автор фото Аня Семенюк, zaholovok.com.ua
Хоча робітники на місцях переконують, що зведення щогли ще не означає, що в цьому місці зведуть вітряки, ризик будівництва величезний: роботи виконуються на замовлення компанії «Вітропарки України», яка без оцінки впливу на довкілля будує вітряки на полонині Руна.
Створення тут заказника могло б убезпечити цю унікальну й цінну територію від забудови, але місцева влада, очевидно, в цьому не зацікавленаБа більше, знищення полонини Руна, яке відбувається прямо зараз, обурює і лякає: чи стануть подібні злочини тенденцією?
Відновлювальні джерела енергії мають надзвичайне значення для зеленого енергетичного переходу України. Вітрові електростанції, зокрема, здатні поповнити дефіцит електроенергії і зменшити залежність від викопного палива.
Але проєкти зі спорудження вітряків не мають порушувати законодавство і мають відповідати важливим природоохоронним вимогам:
Розміщуватись за територіями цінних природних екосистем та поза шляхами міграції птахів та рукокрилих
Не встановлюватися вище 1200 метрів над рівнем моря
Закликаємо Державну екологічну інспекцію у Закарпатській області та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України не зволікати й захистити наше природне багатство, а також сприяти зеленій відбудові України в сталий спосіб, а не ціною знищення природи
Автор фото Аня Семенюк, zaholovok.com.ua та Free Svydovets