Změna jsi ty!

Žádná změna nepřijde sama, musíme o ni usilovat. Svět může být lepším místem pro život jen v případě, že na tom budeme společně pracovat. Týká se to nás všech a všichni neseme určitou část zodpovědnosti. Velkou změnu možná nezpůsobí jeden člověk, ale miliony jednotlivců ano.

Zapojím se

Společně měníme svět

Představ si svět, kde pralesy prosperují, oceány jsou plné života, čistá energie je stejně běžná jako čistá voda nebo zdravé jídlo, a kde má každý právo na důstojný život. Sami to nedokážeme, ale můžeme toho dosáhnout společně.

Jak na to

Vše, co jste chtěli vědět o změně klimatu

Nejnovější články

Climate March during COP25 in Madrid. © Pedro Armestre / Greenpeace
Tisková zpráva

EU investuje 750 miliard eur do zelené obnovy ekonomiky. ČR musí nastavit pravidla, aby podporu využila

Napsal/a Klimatická koalice, Zelený kruh a Hnutí DUHA

Základem evropského plánu na obnovu ekonomiky po epidemii koronaviru budou investice do ekologické a digitální transformace. V ekologické oblasti jsou prioritou investice v souladu s Evropskou zelenou dohodou: zateplování domů,…

Tisková zpráva

V elektrárně Chvaletice naměřili čtyřnásobné zvýšení emisí rtuti. Znečišťovatel to před veřejností tají

Napsal/a Greenpeace Česká republika, Hnutí DUHA a Zastavme elektrárnu Chvaletice

Emise rtuti elektrárny Chvaletice vzrostly v roce 2019 na více než čtyřnásobek. Vyplývá to z nového měření, které poskytla společnost Sev.En EC provozující elektrárnu úředníkům Olomouckého kraje, ale které vůbec…

O Greenpeace

Jsme nezávislá mezinárodní ekologická organizace působící v 55 zemích světa již 47 let. Nenásilnými prostředky upozorňujeme na poškozování životního prostředí, přinášíme svědectví, požadujeme nápravu a nabízíme řešení.

Více o Greenpeace

Historie Greenpeace

Vše začalo v roce 1971, kdy si dvanáct odhodlaných mužů pronajalo starou rybářskou loď Phyllis Cormack a vypravili se z kanadského Vancouveru zabránit jaderným pokusům u ostrova Amchitka.

Podívat se do historie

Chci darovat

Ochrana planety pro nás je a vždy byla naprostou prioritou. Aby to tak zůstalo, rozhodli jsme se nepřijímat žádné finance od firem či států. Je to právě podpora jednotlivců, díky které Greenpeace funguje.

Darovat

Dobrovolnictví

Greenpeace je organizace, jejíž práce by byla nemyslitelná bez pomoci dobrovolníků. Ať už je vám šestnáct nebo šedesát, právě studujete, pracujete nebo jste třeba v důchodu, vždycky můžete něco udělat.

Více o dobrovolnictví