Změna jsi ty!

Společně měníme svět

Žádná změna nepřijde sama, musíme o ni usilovat. Svět může být lepším místem pro život jen v případě, že na tom budeme společně pracovat. Týká se to nás všech a všichni neseme určitou část zodpovědnosti. Velkou změnu možná nezpůsobí jeden člověk, ale miliony jednotlivců ano.

Představ si svět, kde pralesy prosperují, oceány jsou plné života, čistá energie je stejně běžná jako čistá voda nebo zdravé jídlo, a kde má každý právo na důstojný život. Sami to nedokážeme, ale můžeme toho dosáhnout společně.

Nejnovější články

Článek

Nebudeme sedět!

Napsal/a Greenpeace Česká republika

Slovenský soud dnes pustil z vazby členy hnutí Greenpeace. Ti byli ve vazbě drženi od 28. 11., kdy nenásilně protestovali proti dopadům těžby uhlí na světové klima.  Slovenské orgány tak…

O Greenpeace

Jsme nezávislá mezinárodní ekologická organizace působící v 55 zemích světa již 47 let. Nenásilnými prostředky upozorňujeme na poškozování životního prostředí, přinášíme svědectví, požadujeme nápravu a nabízíme řešení.

Více o Greenpeace
Historie Greenpeace

Vše začalo v roce 1971, kdy si dvanáct odhodlaných mužů pronajalo starou rybářskou loď Phyllis Cormack a vypravili se z kanadského Vancouveru zabránit jaderným pokusům u ostrova Amchitka.

Podívat se do historie
Chci darovat

Ochrana planety pro nás je a vždy byla naprostou prioritou. Aby to tak zůstalo, rozhodli jsme se nepřijímat žádné finance od firem či států. Je to právě podpora jednotlivců, díky které Greenpeace funguje.

Darovat
Dobrovolnictví

Greenpeace je organizace, jejíž práce by byla nemyslitelná bez pomoci dobrovolníků. Ať už je vám šestnáct nebo šedesát, právě studujete, pracujete nebo jste třeba v důchodu, vždycky můžete něco udělat.

Více o dobrovolnictví