Greenpeace – dla Ziemi, dla ludzi

Od ponad 45 lat działamy na rzecz zmian systemowych w obszarze ochrony przyrody. Patrzymy na ręce politykom i biznesmenom. Interweniujemy tam, gdzie w imię krótkowzrocznych interesów dochodzi do niszczenia przyrody. Działamy, by ochronić klimat i najcenniejsze ekosystemy na Ziemi.

Zobacz, co robimy

Razem mamy moc!

Jeśli chcemy ochronić świat, jaki znamy, nie ma już czasu do stracenia, wszyscy musimy działać. Razem mamy moc, by zapewnić bezpieczną przyszłość dla nas i przyszłych pokoleń. Jeśli chcesz działać dla klimatu i ochrony różnorodności biologicznej na Ziemi, sprawdź, co możemy razem zrobić.

Działaj z nami! »

Poznaj nas

Wartości

Wartości

Greenpeace wykorzystuje kreatywne, zawsze pokojowe działania, by dążyć do zapewnienia nam wszystkim przyszłości, w której środowisko i ludzie są bezpieczni.

Historia

W 1971 roku nasi założyciele i założycielki wyruszyli w rejs do Arktyki. Jaka była ich misja? By zatrzymać testy bomb atomowych. Ten rejs rozpoczął podróż, która stworzyła globalny ruch i zmienia historię.

Historia Greenpeace

Organizacja

Greenpeace to ludzie tacy, jak Ty – osoby z pasją, które działają dla przyrody i klimatu. Greenpeace w Polsce tworzy ponad 200 osób: pracowników, wolontariuszy, fundraiserów i tysiące darczyńców.

Poznaj nasz zespół
Na świecie

Na świecie

Mamy 26 biur, które działają w 55 krajach. Działamy bezpośrednio ze społecznościami, które walczą o ochronę środowiska w swojej najbliższej okolicy.