Чи підпише Україна міжнародну Угода про відкрите море?Минулого тижня на посаду очільника нового Міністерства економічної політики, аграрного розвитку та довкілля призначили Олексія Соболєва. 

І ми б хотіли нагадати пану міністру про шанс для України долучитись до міжнародної спільноти, яка протидіє російській економіці та захищає світове довкілля. Підписання Угоди про відкрите море відкрите до 20 вересня 2025 року. Минулого місяця ексміністерка захисту довкілля Світлана Гринчук офіційно повідомила про початок процесу підписання. І ми закликаємо нового міністра продовжити процес.

На своїй сторінці у Facebook Олексій Соболєв заявив, що один зі стратегічних пріоритетів нового міністерства — євроінтеграція. І зараз відбувається адаптація законодавства до стандартів права ЄС у сферах економіки, агропромисловості, екології та природних ресурсів.

Підписання Угоди про відкрите море – це один з кроків на цьому шляху. Крім того, Угода – це:

  • шанс для України бути активним учасником міжнародних процесів та впливати на ухвалення рішень щодо збереження морського біорізноманіття, а також стримувати амбіції росії, яка виступає проти Угоди;
  • підтвердження проєвропейського курсу нашої держави;
  • додатковий інструмент для протидії зміні клімату, втраті біорізноманіття та забрудненню довкілля, а також для реалізації наших попередніх міжнародних зобов’язань (зокрема, в межах Конвенції про біологічне різноманіття, яка передбачає охорону 30% суші й океанів до 2030 року, та Паризької кліматичної угоди);
  • можливість акцентувати увагу світової спільноти на екологічній шкоді, яку завдає росія довкіллю Криму й Чорного моря;
  • перспектива розвитку наукового потенціалу країни та створення нових можливостей для низки галузей, зокрема хімічної та фармацевтичної.

Якщо Україна прагне рухатись у напрямку євроінтеграції, протидіяти економічним інтересам росії та мати нові можливості для розвитку наукового потенціалу, маємо поспішати! Закликаємо Олексія Соболєва якнайшвидше підписати Угоду про відкрите море!