Подія об’єднала 43 учасники з різних куточків України, які вивчали зелені технології задля сталої реконструкції громад

Відновлення українських громад відбувається навіть в умовах війни. Кожного разу, попри постійні ракетні та дронові атаки з боку росії, знищення енергетичної інфраструктури пацієнти мають отримувати належну медичну допомогу у лікарнях, учні — навчатися у школах, а діти — відвідувати дитячі садочки. 

Команда Greenpeace Україна переконана, що громади мають відбудовуватися із використанням зелених технологій — сонячних електростанцій, теплових насосів, вітрової генерації. Зелені технології дають стійкість об’єктам критичної інфраструктури, роблять лікарні, школи та садочки менш вразливими до відключень світла, відсутності опалення. Особливо це актуально напередодні нової непростої зими для України.

Міжнародні організації грають важливу роль у відновленні України, допомагаючи громадам, постраждалим від обстрілів, оновитися. У зв’язку з цим українська команда Greenpeace запросила представників міжнародних фондів, що займаються відновленням України, взяти участь у Таборі зеленого відновлення, аби розповісти їм про переваги зеленої енергетики і надихнути саме на зелену модернізацію країни. З іншого боку учасниками Табору стали також енергоменеджери та представники Агенцій регіонального розвитку, які мають запит на реконструкцію постраждалої від війни інфраструктури. 



Таким чином, з 19 до 22 вересня на Івано-Франківщині Greenpeace Україна об’єднала представників міжнародних ГО та українських громад, аби, на базі нових партнерств, створити нові успішні зелені об’єкти в країні.

Спікерами та спікерками Табору стали: 

  • Поліна Колодяжна, старша кампейнерка Greenpeace Україна;
  • Андре Бйолінг, фахівець з енергетики Greenpeace Німеччини; 
  • Володимир Довбенко, експерт Асоціації енергоаудиторів України;
  • Іван Голуб, експерт з теплових насосів, співзасновник компанії “Еверест”;
  • Михайло Ганчук, генеральний директор “Промавтоматика Вінниця”;
  • Анна Мазур, комунікаційниця ГО “Екоклуб”.

Під час табору учасникам розповіли про головні принципи зеленого відновлення, енергоефективні заходи як перший крок до зеленого переходу, плюси та недоліки сонячної генерації, теплові насоси, як приклад екологічного теплопостачання. Також команда Greenpeace Україна поділилася з учасниками історіями успішних зелених проєктів в громадах, реалізованих за участі Greenpeace та ГО “Екоклуб”. Зокрема, про енергоефективну амбулаторію у селищі Горенка Київської області. 

За чотири інтенсивні дні роботи команди з міжнародних організацій та українських громад познайомилися один з одним, обмінялися контактами та домовилися про потенційну співпрацю. 

Також за результатами табору було сформовано спеціальний чек-лист, в якому учасники Табору вказали, які зелені кроки у своїх організаціях та громадах вони можуть робити вже,  використовуючи отримані знання.


Нагадаємо, що це вже другий Табір зеленого відновлення від Greenpeace в Україні. Перший захід відбувся у серпні 2023 року із фокусом на представників українських громад, які вивчали зелені технології і як застосовувати їх у своїх рідних містах та селищах.