Нещодавно стало відомо про вирубку пралісів у лісництві “Шипот” під полониною Рівною🤬
Ми були шоковані новиною та свавіллям причетних до вирубки. Праліси — це екосистеми, які вже не можна відновити. Праліси – це національне надбання всіх українців. Їхня вирубка є злочином проти природи й порушенням українського законодавства.
Крім того, ми були обурені й тим, що праліси під полониною Рівною були вирубані для будівництва лісової дороги для вітропарку.
Greenpeace Україна активно виступає за розвиток відновлюваної енергетики в Україні, зокрема, вітрової. Утім, ми категорично проти, щоб цей розвиток відбувався ціною знищення цінних і охоронюваних природних територій, зокрема карпатських пралісів. ☝️Проєкти будь-якої галузі, що знищують цінні природні території, перетворюються на екоцид.
Ми вимагаємо належного контролю з боку державних інституцій: ДП “Ліси України”, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, правоохоронних органів. Незважаючи на численні звернення громадськості, журналістів та природоохоронців, будівництво дороги триває, а відповідальні особи мовчать.
Ми закликаємо:
1. Негайно припинити роботи, що шкодять пралісам та цінним природним екосистемам;
2. Розслідувати та притягти до відповідальності всіх причетних до незаконної вирубки;
Що може зробити кожен:
1.Поширювати інформацію про вирубку пралісів — у соцмережах, під час спілкування.
2.Звернутися до Міндовкілля та Держлісагентства з вимогою відреагувати на цей випадок знищення природи: це можна зробити електронною поштою.
3.Підтримувати природоохоронні ініціативи, які займаються моніторингом порушень у Карпатах.
4.Створювати або підписувати петиції, які мають на меті захистити цінну дику природу
5.Вимагати від місцевої влади прозорості в реалізації енергетичних проєктів
Фото ілюстративне