
Зелена енергетика
Зелене відновлення України
Ми працюємо над екологічною та сталою реконструкцією шкіл, лікарень та дитячих садків в Україні. Грінпіс активно пропагує та підтримує “зелені” рішення для муніципалітетів, працюючи над підвищенням енергоефективності соціальної інфраструктури країни.


3 800
закладів освіти було пошкоджено з початку повномасшатбного вторгенння

600 000 га
лісів в Україні знищені через війну росії

426
лікарень було зруйновано з початку повномасштабного вторгнення

Чому зелене відновлення?
З початку повномасштабного російського вторгнення тисячі шкіл, лікарень та дитячих садків в Україні були пошкоджені. Деякі з них потрібно відбудовувати з нуля, інші потребують часткової реконструкції. Пори те, що в країні триває війна, в багатьох містах та селах процес відбудови вже розпочався. Люди потребують функціональних шкіл і лікарень у своїх містах і селах.
Наша робота
У 2022 році Грінпіс розпочав проєкт “Зелена відбудова України”, щоб підтримати сталу відбудову країни.
Цей проект має на меті продемонструвати, як має відбуватися відбудова і чому важливо не повертатися до застарілих рішень, що базуються на викопному паливі. Натомість метою є побудова кращої та зеленішої України.

-
Один крок до підписання Угоди про відкрите море
На початку червня наша держава офіційно оголосила про підтримку Угоди про відкрите море – договору про охорону та раціональне використання біорізноманіття в ділянках океанів за межами національної юрисдикції країн.
-
Раді передати сонячні станції Кіцманській лікарні – черговій переможниці конкурсу “Сонце для України”!
Під час війни українські медичні установи потребують “енергетичної” підтримки. Тож ми оголосили конкурс “Сонце для України”, у рамках якого безкоштовно надаємо українським лікарням європейські сонячні станції.
-
На Свидовецькому гірському хребті встановили щоглу для вимірювання вітру
Обладнання розмістили на горі Трояска, зовсім поруч пам’ятка природи – льодовикове озеро Апшинець (озерам льодовикового походження понад 10 000 років!). Для опор заливали фундамент, на місці працювали екскаватор та бетонозмішувач.
-
Потенціал річки Дніпро: Greenpeace та Ro3kvit представили масштабне дослідження
У місті Кременчук Полтавської області експерти Greenpeace Центральної та Східної Європи та Урбаністичної коаліції Ro3kvit представили «Інтегровану візію річки Дніпро» — масштабне дослідження, яке підкреслює значення річки Дніпро для України…
-
Дослідження Greenpeace: Україні потрібен план Маршалла для сонячної енергетики
Берлін/Київ, 8 червня 2024 року – Нове дослідження Berlin Economics, опубліковане Greenpeace, стверджує, що в Україні було б доцільніше встановити впродовж наступних трьох років у 5 разів більше сонячних електростанцій,…
-
Truth Hounds: Воєнний злочин проти довкілля: причини та наслідки знищення Каховської ГЕС
Київ, Україна – [6.06.2024] – На роковини руйнування Каховської греблі Truth Hounds (TH) та Project Expedite Justice (PEJ) публікують всебічний звіт про причини та наслідки цієї катастрофи. Організації також закликають Міжнародний кримінальний суд визнати знищення Каховської греблі воєнним злочином проти довкілля.
-
Дослідження британських військових аналітиків містить ознаки інсценування Росією атаки дронів на ЗАЕС
Попередня оцінка, що базується на невеликій кількості публічно доступних знімків, полягає в тому, що безпілотники, ймовірно, були запущені поблизу ЗАЕС, а отже, з вірогідністю 55-75 % могли прилетіти з території, окупованої Росією.