ברחבי העולם זהו כבר מחזה נפוץ להגיע להופעה, יריד או פסטיבל גדול, של אלפי ואף עשרות אלפי אנשים, ולגלות שלא נעשה שם שימוש ולו בכוס חד פעמית אחת! האירוע נקי לכל אורכו, הפחים אינם גדושים, ואנשים מסתובבים להם עם כוסות וכלים רב פעמיים איכותיים ומגניבים.

בגרינפיס ישראל חושבים שאין שום סיבה שלא נראה את כל זה קורה בארץ. אירועי התרבות שלנו צריכים לשקף את הערכים שלנו כחברה. למעשה זה רווח לכל הצדדים, גם חוויית המשתמש בכוס רב פעמית היא נוחה יותר, בריאה יותר וסביבתית יותר, גם האירוע עצמו נקי ומסודר, ואפילו עובדי הניקיון בסוף האירוע צריכים להתאמץ הרבה פחות.

בשל כך בגרינפיס החלו לקדם פרוייקט 'חד פעמי זה לא תרבותי' להחלפת הכוסות ויתר הכלים החד פעמיים באירועי תרבות, בכלים רב פעמיים.

איך זה עובד?

יש בארץ מספר עסקים שמספקים בדיוק את השירות הזה. 

Refill הותיקה, RAAS שמביאים ניסיון ממאות פסטיבלים באירופה, ואפילו OPA שמתמחה בכלים רב פעמיים למסעדות וטייק-אווי ונכנסת בימים אלו גם לתחום האירועים.

לעסקים אלו יש כלים רב פעמיים איכותיים שעומדים בתו תקן בריאותי וסביבתי גבוה. הם התמחו בלהעביר אירועים, אפילו של עשרות אלפי אנשים, לרב פעמי, תוך ליווי של ספקי המזון והשתיה באירוע, שילוט והסברה מתאימים למשתתפים.

המשתתפים באירוע מקבלים את השתיה ולפעמים גם המזון בכלים רב פעמיים, תמורת פיקדון קטן, או דרך רישום באפליקציה. בתום השימוש או בסוף האירוע הם מחזירים את הכלים לעמדת ההחזרה ומקבלים בחזרה את הפיקדון כך שלמעשה השירות הוא ללא עלות נוספת עבור המשתתפים.

עמדת איסוף כוסות רב-פעמיות לשימוש חוזר בזכרון יעקב

העסק דואג לאסוף את כל הכלים בסוף האירוע ולנקות אותם תחת הקפדה על סטנדרטים גבוהים. כך למעשה הוא חוסך את כל ההתעסקות בניקיון הכלים מהפקת האירוע ומהעירייה ומאפשר לאירוע לזרום בכיף עבור כל הצדדים.

כוס רב-פעמית באירוע תרבות בזכרון יעקב

בחוברת שהפקנו עבור רשויות מקומיות אנו מציגים מגוון פתרונות אשר מתאימים לכל סוג של אירוע – הופעות גדולות, ירידים, כנסים, אירועים במגזר העסקי וגם הציבורי וכן גם אירועים משפחתיים.

להורדה
♂︎ ♀︎