לאחר שנים של מאבק, הודיע המשרד לאיכות הסביבה על ביטול התוכנית לצינור עוקף קישון

רגע הסטורי: לאחר שנים של מאבק, הודיעה ביום שלישי השרה לאיכות הסביבה כי היא מבטלת את התוכנית להקמת צינור עוקף קישון. גרינפיס מברך את השרה על החלטתה האמיצה, וניצב לצידה במאבק שעוד נכון לנו: המפעלים עצמם.

צינור עוקף קישון על גופותינו! באנר אנושי המורכב מבני נוער בחוגי סיירות של החברה להגנת הטבע

בתגובה להודעת השרה בדבר ביטול התוכנית, אמר יניב מזרחי, מנהל המאבק בזיהום ים בגרינפיס, כי “שנים של מאבק עיקש נושאות היום פרי. הודעתה של השרה לאיכות הסביבה על אימוץ המלצות גרינפיס וביטול התוכנית רבת השנים לבנות צינור עוקף קישון היא החלטה אמיצה.

גרינפיס יעמוד לצד המשרד לאיכות הסביבה לצורך יישום הפתרון הנכון ביותר האפשרי כרגע – הורדת השפכים לרמה שלישונית – ויסייע ככל יכולתו במאבק הניצב כעת בפני כולנו: עמידה בפני לחצי תעשיות הקישון אשר מעוניינים בהקמת הצינור המנציח את הזיהום, לצורך יישום הפתרון הצודק. החלטתה של השרה היא בעלת משמעות הסטורית, ואנו משבחים אותה על שהציבה את בריאות הציבור ועתיד הים התיכון לפני צורכי התאגידים ובעלי האינטרסים.”

עוד עדכונים בנושא זה בקרוב.

לחץ כאן לעמוד המאבק בצינור.

תמונות נבחרות ממאבק גרינפיס להצלת הקישון ומפרץ חיפה לאורך השנים: (לחצו על התמונות להגדלה והסבר על הפעולה)

<inline_item hspace=”0″ alt=”greenpeace” title=”greenpeace” vspace=”0″ border=”2″ align=”right” item_id=”61218″><inline_item hspace=”0″ alt=”greenpeace” title=”greenpeace” vspace=”0″ border=”2″ align=”right” item_id=”61221″><inline_item hspace=”0″ alt=”greenpeace” title=”greenpeace” vspace=”0″ border=”2″ align=”right” item_id=”59445″>