גרינפיס:”ישראל לוקחת היום צעד משמעותי לקראת הפיכתה למובילה עולמית באנרגיה סולארית”

דו”ח שהגיש גרינפיס למשרד התשתיות לפני כשנה הוכיח כי הקמת תחנות כח סולאריות תניב למשק הישראלי רווח של 810 מיליון שקלים בשנה, ייצר כ-5000 מקומות עבודה חדשים ותהפוך את ישראל למובילה עולמית בייצור טכנולוגיה אשר תסייע להילחם בשינויי האקלים. ההחלטה היום היא צעד ראשון בכיוון הנכון.

תחנת כח תרמו-סולרית

גריפיס מברך על ההצהרה של משרד התשתיות בדבר הכוונה להקים תחנה סולארית באשלים, ומציין כי מדובר בתחילת יישומה של החלטת ממשלה בנושא זה משנת 2001.

גרינפיס הינו הארגון המוביל בארץ בקידום אנרגיה סולארית בישראל, מאבק ציבורי המתנהל מזה שלוש שנים.

נילי גרוסמן, מנהלת קמפיין האנרגיה של גרינפיס: “אנחנו מברכים על ההצהרה החיובית של משרד התשתיות להקים סוף סוף תחנה סולרית בישראל. יחד עם זאת, החלטת ממשלה בנושא התקבלה כבר לפני 6 שנים, והיום אנחנו רואים התפתחות ראשונה בנושא. גרינפיס ימשיך לעמוד על המשמר ויפעל לקראת קידום מהיר של אנרגיה סולארית בישראל. החלטה זו מציבה את ישראל בחזית המאבק בשינוי אקלים ובזיהום אויר, תשפר את בריאות הציבור  ובעיקר תסייע להפחית את התלות שלנו בפחם ובנפט”.

ביולי 2005 פרסם גרינפיס דו”ח כלכלי הבוחן את הכדאיות הכלכלית של אנרגיה סולארית למשק הישראלי. עפ”י ממצאי הדו”ח אנרגיה סולארית בהיקף של 2500 מגה-וואט תניב למשק רווח של 810 מיליון שקלים בשנה ותייצר כ-5000 מקומות עבודה חדשים.

במסגרת פרויקט הבחירות של גרינפיס במהלך הבחירות האחרונות, בו הציבור דרש מהרשימות המתמודדות לכלול במצען תמיכה באנרגיה מתחדשת, התחייבו המפלגות הבאות לקדם את הנושא בכנסת ה-17: העבודה, ליכוד, מרצ וישראל ביתנו. אהוד אולמרט, עם היבחרו לראשות הממשלה, הביע את כוונתו לתמוך באנרגיה סולארית בישראל, במכתב ששלח לגרינפיס ים-תיכון.

גרינפיס הינו ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח, אשר משתמש במאבק לא אלים ויצירתי על מנת לחשוף בעיות כלל עולמיות ואת הגורמים להן. גרינפיס אינו מקבל תרומות מגופים ממשלתיים או עסקיים כלשהם וממומן על ידי תומכים פרטיים בלבד.