Сьогодні, під час другого дня щорічного саміту SolarPower Europe у Брюсселі, Ніна Шенян, виконавча директорка Greenpeace Німеччина, Ілля Куксенко, молодший кампейнер Greenpeace Україна, та генеральний директор SolarPower Europe Вальбурга Хеметсбергер підписали Меморандум про взаєморозуміння. Меморандум закріплює зобов’язання сторін прискорити встановлення сонячних електростанцій по всій Україні в умовах російського вторгнення в Україну.

Співпраця Greenpeace та SolarPower Europe з метою прискорення розгортання сонячних фотоелектричних систем по всій Україні є частиною сталого відновлення країни та надійного енергопостачання. SolarPower Europe та Greenpeace працюватимуть над тим, щоб реконструкція України створила якісні робочі місця, гарантувала енергетичну безпеку країни та переорієнтувала економіку на стійке та процвітаюче майбутнє, а сонячна енергетика стала основою нової, зеленої енергетичної системи. Зрештою, на меті є вивчення можливостей Фонду ЄС-Україна та посилення співпраці між Україною та ЄС у сфері сонячної енергетики.

Вальбурга Хеметсбергер, генеральна директорка SolarPower Europe:
«Сонячна енергетика, як децентралізована та легко впроваджувана технологія чистої енергії, відіграє вирішальну роль в енергетичній безпеці України. Сьогодні сонячні фотоелектричні проекти в Україні мають важливе значення для боротьби з перебоями в енергопостачанні, забезпечення роботи лікарень та шкіл, а також для підтримки функціонування критично важливої інфраструктури. Спільними зусиллями Greenpeace та SolarPower Europe прагнуть прискорити впровадження сонячної енергетики в країні та забезпечити її довгострокову енергетичну стійкість».

Ніна Шьоніан, виконавча директорка Greenpeace Німеччини:

«Відновлювана енергетика має бути майбутнім для Європи та України. Завдяки «Плану Маршалла з сонячної енергетики для України» Greenpeace окреслив дорожню карту для розширення потенціалу сонячної енергетики в Україні. Розвиток сонячної енергетики – це подвійна можливість для України подолати енергетичні виклики та прискорити економічний розвиток. Підтримка ЄС відіграватиме вирішальну роль у втіленні цього бачення в реальність. Ми з нетерпінням чекаємо на спільну роботу, щоб забезпечити енергетичну незалежність і безпеку України для наступних поколінь».

Додаткова інформація:

  • Саміт SolarPower є флагманським заходом SolarPower Europe, який об’єднує ключових представників галузі та експертів з усієї Європи для обговорення найактуальніших питань європейської сонячної енергетики.
  • SolarPower Europe є гордим партнером кампанії «Сонячна енергетика підтримує Україну» разом з BSW, Німецькою асоціацією сонячної енергетики та нашими партнерами з реалізації, благодійним фондом RePower Ukraine та Energy Act for Ukraine Foundation. Разом ми працюємо над встановленням сонячних панелей на школах та лікарнях в Україні, вирішуючи проблему перебоїв з енергопостачанням.
  • До складу Greenpeace входять 25 незалежних національних/регіональних організацій у понад 55 країнах Європи, Америки, Африки, Азії та Тихоокеанського регіону, а також координуючий орган – Greenpeace International. У 2022 році Greenpeace Німеччина та Greenpeace Центральної та Східної Європи ініціювали проєкт «Зелене відновлення України» для адвокації сталої відбудови країни. Новий офіс у Києві, Україна, було відкрито у вересні 2024 року. Дізнайтеся більше тут.
  • Щоб допомогти Україні у її зусиллях з відбудови та модернізації, ЄС запустив Ukraine Facility- спеціальний інструмент, який дозволить ЄС надати Україні до 50 мільярдів євро стабільної та передбачуваної фінансової підтримки у 2024-2027 роках. Дізнайтеся більше тут.
  • Дослідження Greenpeace «Сонячна енергетика: план Маршалла для України» було підготовлено на замовлення Greenpeace Німеччини та проведено економічною консалтинговою компанією Berlin Economics.