12 вересня Greenpeace Україна спільно з Урбаністичною коаліцією Ro3kvit презентували нову виставку в рамках проекту “Інтегрована візія річки Дніпро”. Виставка присвячена поглибленому аналізу стану Дніпра та його басейну, майбутнім сценаріям розвитку та інтегрованому підходу до використання екологічного й економічного потенціалу річки.

Сайт, присвячений дослідженню та історії річки Дніпро.

Прочитати повну версію звіту українською мовою можна тут.

Проект покликаний привернути увагу до невикористаних можливостей Дніпра та актуалізувати його значення для повсякденного життя українців. Дніпро — це джерело життя, яке протягом багатьох років було під загрозою через людську діяльність. Ми прагнемо показати красу річки, а також помилки, які призвели до її погіршення, та знайти шляхи їх виправлення.

Після початку повномасштабного вторгнення Greenpeace запустив серію ініціатив, спрямованих на реконструкцію та екологічну трансформацію пошкоджених об’єктів в Україні. Один із таких проектів — перетворення пошкодженої лікарні на екологічний прототип — став натхненням для розробки більш масштабної концепції озеленення цілих міст, регіонів та річкових басейнів, зокрема Дніпра.

На виставці представлені історії міст і людей, що живуть на берегах річки, а також охоплені теми екологічного стану, перспектив розвитку та важливості захисту водних ресурсів у сучасних умовах.

«Дніпро — це артерія, яка живить українську воду, землю і ціле суспільство. Наш проєкт прагне не лише показати нерозкритий потенціал річки, а й розпочати діалог про те, як боротися з руйнівними діями та наслідками, і зрозуміти, що це означає для майбутнього річки. Наші напрацювання можуть бути основою для нових сенсів та стати підґрунтям для великої роботи з відновлення та розвитку Дніпра», — зазначає Фулко Трефферс, керівник проекту «Інтегрована візія річки Дніпро» та засновник Урбаністичної коаліції Ro3kvit.

«Дніпро — це набагато більше, ніж здається на перший погляд. Ця річка з’єднує не лише міста, унікальну природу та важливі галузі промисловості вздовж води. Дніпро — це також зв’язок між різними темами, надзвичайно важливими для майбутнього України та Європи. Це зв’язок між старими проблемами та їх новими рішеннями, між централізованим минулим та екологічним, децентралізованим майбутнім. Через наше дослідження ми хочемо розпочати дискусію про майбутнє Дніпра та його величезного річкового басейну. Тому що немає кращого часу, щоб почати планувати майбутнє, ніж зараз», — поділився Хрісто Панчев, координатор проекту з Greenpeace.

Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку та разом обговорити, як можна зберегти та розкрити потенціал однієї з найбільших річок України. Вода — це життя, і важливо зберегти цей ресурс для майбутніх поколінь.

Дати проведення виставки: з 13 вересня до 31 жовтня в КП “Водно-інформаційний центр” (Музей Води) за адресою м. Київ, вулиця Михайла Грушевського, 1В.

Проект був ініційований Greenpeace Центральної та Східної Європи та реалізується спільно з Урбаністичною коаліцією Ro3kvit для України. 

«Інтегрована візія річки Дніпро» відповідає трьом ключовим Цілям сталого розвитку: Чиста вода та санітарія, Сталий розвиток міст і громад та Протидія змінам клімату.


Greenpeace — це міжнародна природоохоронна організація, яка сприяє зеленому відновленню, сталому плануванню та інноваційним рішенням для розв’язання екологічних проблем і забезпечення здорового та справедливого майбутнього для всіх. Після початку повномасштабного вторгнення Greenpeace розпочав розробку низки ініціатив з екологічної реконструкції пошкоджених лікарень та шкіл в Україні. Greenpeace наполягає на тому, що енергетична децентралізація та зелені технології є найкращим способом відновлення України.


Ro3kvit — це коаліція понад 100 професіоналів з України та з-за кордону, які об’єдналися, щоб створювати знання та методології для відновлення міських і сільських територій та інфраструктури України. За допомогою проектування та досліджень ми вирішуємо нагальні потреби та пов’язуємо їх з майбутніми стратегіями. Спираючись на досвід інших (післявоєнних) країн, урбаністи розробляють перспективні методи міського дизайну, організації спільної творчості та сталого розвитку.  

З додатковими запитами та запитаннями для ЗМІ, будь ласка, звертайтеся:

Вероніка Казіна, координаторка проекту Greenpeace CEE