קריאה ישירה לציבור הישראלי ולממשלת ישראל: איפה השמש ?

היום יום שני 3 ביוני, בשעה שבע בבוקר, חדרו שישה פעילי גרינפיס למתקן לקליטת הגז שנמצא בסמוך לאשדוד. הפעילים, בתחפושת צהובה בוהקת של שמש, העבירו קריאה ישירה לציבור הישראלי ולממשלת ישראל: איפה השמש ? ממשלת ישראל מתעלמת ממשבר החשמל שצפוי להתרחש בקיץ הקרוב, ולא מנצלת את משאב השמש לייצור חשמל נקי ובטוח יותר.

ממשלת ישראל צריכה להבין שהשמש כאן, ועל מנת להתמודד עם משבר החשמל בקיץ הקרוב היא חייבת לאשר באופן מיידי תוספת של 300MW מכסות עבור אנרגיה סולרית.

הפעילים שלנו לא לבד, לחצו כאן להשתתפות במאבק ולחתימה על העצומה לשחרור השמש

אנחנו בגרינפיס מברכים על כך שהשנה אנחנו יכולים לנצל את הגז שמגיע ממאגר תמר לייצור חשמל. מדובר בחשמל נקי וזול יותר. אבל אסור לשכוח שהגז מחובר בצינור אחד בלבד, ודרך תחנת קליטה אחת בלבד. תקלה אחת קטנה בהולכה, ואין לנו מספיק אנרגיה כדי לענות על עודפי הביקושים בקיץ הקרוב.

מדינת ישראל חייבת לחשוב על תמהיל דלקים מגוון ובטוח, הכולל גם חשמל נקי מאנרגית השמש, ולאפשר לכל תושבי מדינת ישראל ביטחון באספקה וחלוקה הוגנת של משאבים כבר בקיץ הקרוב, וגם בעוד עשרות שנים קדימה.

מדובר באבסורד! הטכנולוגיה והכדאיות הכלכלית כבר הוכיחו את עצמן במדינות רבות בעולם. אנחנו יכולים כבר בקיץ הקרוב להשתמש באנרגיה נקייה ובטוחה, ובכל זאת מדינת ישראל חוסמת בכל דרך אפשרית פיתוח של אנרגיות מתחדשות בישראל.

הפעילים שלנו לא לבד, לחצו כאן להשתתפות במאבק ולחתימה על העצומה לשחרור השמש

בחודש אפריל חשפנו לראשונה תרחיש אנרגטי אופטימאלי לכלל משק האנרגיה בישראל. התרחיש הוצג במסגרת דו”ח מהפכת האנרגיה. לאחר ניתוח אנליטי הראו התוצאות בבירור שמדינת ישראל יכולה לספק כמחצית מסך הביקושים לחשמל מאנרגיות מתחדשות עד לשנת 2050 ולהרוויח כעשרה מיליארד שקלים בשנה – עלויות הדלקים. הדו”ח מבוסס על מודל של המכון הטכני לתרמודינאמיקה בגרמניה, ובוצע בשיתוף עם מועצת אנרגיית הרוח העולמית, המועצה האירופית לאנרגיה מתחדשת וחברת אקו אנרג’י הישראלית.

מאגרי הגז שנתגלו מול חופי ישראל הם ההזדמנות שלנו להיגמל מהתלות בנפט ובפחם ליצור חשמל. עכשיו אנחנו יכולים להתחיל ולתכנן נכון את משק האנרגיה בישראל. צריך לזכור שהגז הוא גם משאב מזהם, גם הוא מוגבל וגם הוא מתכלה. הסדרת רגולציה ובנייה של תשתיות עבור יישום מהפיכת האנרגיה לוקחת זמן. חייבים להתחיל כבר עכשיו. אם לא נתכנן עכשיו, אנחנו עלולים להגיע למצב בו נמצא את עצמנו ללא משאבים לייצור אנרגיה. 

ממשלת ישראל חייבת להבין שהשמש כאן, ועל מנת להתמודד עם משבר החשמל בקיץ הקרוב היא חייבת לאשר באופן מיידי תוספת של 300MW מכסות עבור אנרגיה סולרית.

הפעילים שלנו לא לבד, לחצו כאן להשתתפות במאבק ולחתימה על העצומה לשחרור השמש