Охтирка
Дитячий садок в Охтирці був пошкоджений у травні 2022 року внаслідок російського обстрілу. Цей дитячий садок надавав освіту понад 160 дітям, у тому числі дітям з інвалідністю. Грінпіс працює разом з муніципалітетом над встановленням сонячної електростанції.


Проблема
Дитячий садок в Охтирці був пошкоджений у травні 2022 року внаслідок російської атаки. Місцевий опір російським атакам був дуже сильним, місто довго тримало оборону, і йому навіть присвоїли статус міста-героя. Однак у результаті тривалих боїв кількість пошкоджених будівель у муніципалітеті дуже велика.
Цей дитячий садок – однин із них. Він надавав освіту понад 160 дітям, у тому числі дітям з інвалідністю.
Як допомогти?
Муніципалітет вже зробив деякі основні ремонтні роботи, але для того, щоб знову працювати, як раніше, будівля потребує подальшої реконструкції. Муніципалітет повністю замінив дах, і зараз ми працюємо над тим, щоб зробити садочок енергонезалежним.

Про будівлю: Дитячий садок “Казка”, 2153 квадратних метри, 1,5 га. Понад 160 дітей – 11 вікових груп (1,3-8 років), в тому числі п’ять груп інклюзивної освіти для дітей з інвалідністю. 61 працівник. Через відсутність даху змушені навчатися онлайн, хоча діти з особливими потребами потребують особливого догляду.
Як було пошкоджено: 17.05.2012 внаслідок ракетного обстрілу уламками та вибуховою хвилею пошкоджено фасад, дах та вікна, вибито двері. Організація Arche nova замінила 129 вікон і 12 дверей.
Зараз команда Грінпіс працює над встановленням сонячної електростанції в садочку.
-
Один крок до підписання Угоди про відкрите море
На початку червня наша держава офіційно оголосила про підтримку Угоди про відкрите море – договору про охорону та раціональне використання біорізноманіття в ділянках океанів за межами національної юрисдикції країн.
-
Раді передати сонячні станції Кіцманській лікарні – черговій переможниці конкурсу “Сонце для України”!
Під час війни українські медичні установи потребують “енергетичної” підтримки. Тож ми оголосили конкурс “Сонце для України”, у рамках якого безкоштовно надаємо українським лікарням європейські сонячні станції.
-
На Свидовецькому гірському хребті встановили щоглу для вимірювання вітру
Обладнання розмістили на горі Трояска, зовсім поруч пам’ятка природи – льодовикове озеро Апшинець (озерам льодовикового походження понад 10 000 років!). Для опор заливали фундамент, на місці працювали екскаватор та бетонозмішувач.