Тренінги, які відбулися з 12 до 15 листопада, відвідали більше сотні людей

Тренінг у Виводовому
Громади Нікопольського району у Дніпропетровській області щодня зазнають атак з боку росіян. Загрозою для місцевих мешканців є не тільки ракетні обстріли та дрони, а й окупована Запорізька АЕС. Візит команди Greenpeace – це вияв підтримки для населення Дніпропетровщини, а також допомога у посиленні стійкості місцевих громад.
Зокрема, команда Greenpeace відвідала селища Виводове, Мирове та Томаківка, де за підтримки місцевої влади провела кілька тренінгів з радіаційної безпеки, кожен із яких відвідували десятки людей. Міжнародна організація також задокументувала руйнування школи у Виводовому та інших об’єктів інфраструктури внаслідок російських обстрілів. Представники Greenpeace поспілкувалися з мешканцями селищ про їх життя після руйнування росіянами Каховської ГЕС, дізналися про їх хвилювання щодо війни та окупації Запорізької АЕС.
«Грінпіс має велику експертизу у ядерних питаннях і ми націлені й надалі розвивати діалог з місцевою владою та населенням. Ми відчуваємо великий інтерес громад у співпраці з нашою організацією і знаємо, що наші знання з ядерної безпеки можуть дати більшу впевненість людям, а також врятувати життя», каже спеціаліст із радіаційного захисту Greenpeace Україна Ян Ванде Путте.
Ян Ванде Путте, спеціаліст із радіаційного захисту Greenpeace Україна та Паулін Бройєр, ядерна кампейнерка Greenpeace Франції
У межах підтримки стійкості громад Нікопольського району найближчими часом Greenpeace встановить гібридну сонячну електростанцію на одному з місцевих об’єктів соціальної інфраструктури. “Електростанція допоможе мешканцям в умовах відключень світла і зробить їх більш енергонезалежними”, — каже Поліна Колодяжна, старша кампейнерка Greenpeace Україна.
Це вже не перший візит Greenpeace на Дніпропетровщину. У листопаді 2023 року організація встановила у регіоні спеціальні датчики, які вимірюють рівень радіації і передають дані на онлайн-карту saveecobot.com, створену з ГО Save Dnipro. Це покращує дані загального радіаційного моніторингу в Україні. Влітку 2024 року представники організації провели перші тренінги з радіаційної безпеки для місцевих громад і обіцяють і надалі підтримувати мешканців регіону, відвідуючи їх з візитами та поширюючи інформацію про регіон серед міжнародних організацій та ЗМІ.
Команда Greenpeace разом з представниками Виводового та Високого Тараса перед школою Виводового, що була пошкоджена російською ракетою в березні 2022 року