מקדמים אופנה חברתית ומקיימת, מפסיקים לשלם מס מיותר!

בעוד שתעשיית האופנה המהירה מקדמת תרבות של ייצור יתר ופוגעת בזכויות עובדים, בסביבה ובאקלים, תרבות בגדי יד 2 היא תרבות של קיימות, קהילתיות וחוסן חברתי.

אנחנו, בגרינפיס ישראל, נוכחנו לדעת בחודשים האחרונים כמה קיימות וחוסן חברתי הולכים יד ביד: בעשרות אירועי פופ אפ של ביגוד יד 2 חינמיים וחוויתיים, הגענו לאלפי משפחות, מפוני העוטף והצפון. יחד עם מאות תורמים ומתנדבים, הראינו שאפשר לעשות טוב לחברה ולכדור הארץ גם יחד.

אופנה יד 2 היא אכן רווח מלא לכל הצדדים! אנחנו, כלקוחות, מקבלים בגדים איכותיים במחירים נמוכים, והטבע והאקלים שלנו מרוויחים מהפחתת זיהום, הכרוך בייצור בגדים והפחתת מכת פסולת הטקסטיל העולמית. 

לאופנת יד 2 יתרונות סביבתיים, קהילתיים וכלכליים ברורים. המשך קיומה ושגשוגה של אופנה יד 2 תלוי, בין היתר, בכך שבגדים אלה יהיו משמעותית זולים יותר מבגדים חדשים.

אבל, בעוד שישראל מעודדת שימוש במוצרי יד 2 על ידי מתן פטור ממע"מ מלא על מגוון סחורות משומשות (רכב, חפצי אומנות, רהיטים ועוד) - בגדי יד 2 מופלים לרעה ועליהם אנו נדרשים לשלם מע"מ מלא.

מציאות זו מכבידה, הן עלינו כלקוחות והן על חנויות יד 2, שממילא נאבקות על ההישרדות שלהן אל מול חברות האופנה הגדולות והמזהמות.

אין כל סיבה שנמשיך לשלם מע"מ מלא על בגדי יד 2 !!

הצטרפו לדרישה שלנו מרשות המיסים להפסיק את אפליית המע"מ על בגדי יד 2 ועיזרו לקדם אופנה מקיימת וחברתית, עבור הכיס של כולנו ועבור הסביבה!

over18(חובה)
אנחנו נתקשר לוודא שמדובר באדם ולא בבוט. אנחנו לא מסוג האנשים שיתקשרו באמצע הלילה לבדוק עירנות 😉
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden

כיום, אין בישראל כל חקיקה ורגולציה לאופנה מקיימת. יתרה מכך, הטיפול בפסולת האופנה לא מוסדר על ידי המדינה, והמנגנון הקיים מתבסס על ניצול מדינות העולם השלישי לפתרון בעיית פסולת הטקסטיל הישראלית.
גרינפיס ישראל לקח על עצמו לקדם לראשונה בישראל חקיקה לאופנה מקיימת בהתאם לסטנדרטים האירופאיים, ולחוקק חוק אחריות יצרן מורחבת.
החוק יאפשר הפחתה בצריכת יתר של ביגוד והגדלת והשבחת ההיצע של שוק יד 2, כך שיהיה חלק מהמודל העסקי של תעשיית האופנה הישראלית, ויאפשר לציבור הרחב בגדים איכותיים וזולים יותר.

♂︎ ♀︎