Staňte sa súčasťou komunity Greenpeace

Usilujeme sa, aby sme sa svet vďaka nám stal zelenším a mierumilovnejším. Naozaj dôležitou pomôckou k dosiahnutiu tohto cieľa je jednoduchá, otvorená a úprimná komunikácia.

Veríme, že každý by mal dostať šancu prejaviť svoj názor v dobrej viere, že sa naše názory stretnú a dokážeme nájsť niečo spoločné. Vždy sa snažíme nájsť cestu kompromisov, po ktorej sa všetci posunieme smerom k lepšej budúcnosti.

Práve toto je dôvodom, prečo sekciu komentárov pri našich príspevkoch považujeme za bezpečný priestor, kde sa všetci, vrátane tých, ktorí majú na vec odlišný pohľad ako my, môžu slobodne vyjadriť, slušne diskutovať a vymieňať si názory.

Sme otvorení diskusiám a debatám, keďže veríme, že práve z nich často vychádzajú najlepšie nápady. S radosťou sledujeme ľudí, ktorí sa oduševnene stavajú za svoje presvedčenia a popri tom majú možnosť dostať sa k novým názorom alebo pohľadom na dané problémy. Stojíme si však za tým, že ak majú byť takéto konverzácie plodné, musia byť zdvorilé a úprimné.

Preto žiadame všetkých, ktorí sa chcú vyjadriť v akejkoľvek konverzácii na našej stránke – a to zahŕňa i tých, ktorí píšu v mene organizácie Greenpeace – aby dodržiavali nasledujúce základné pravidlá:

  1. Vždy hovorte pravdu.
  2. Úprimne povedzte, kto ste a prečo ste tu. Ak reprezentujete vládnu alebo korporátnu organizáciu, ak vás za vaše vyjadrenia platia, alebo nastáva akýkoľvek konflikt záujmov, stále ste v konverzácii vítaní. Prosíme vás však o to, aby ste ostatných informovali o svojom pôvode, aby sme všetci lepšie chápali súvislosti.
  3. Vo svojom prejave buďte slušní a zdvorilí. Nehovorte ostatným veci, aké by ste nechceli, aby ostatní hovorili vám. Preto si tu neprosíme: diskriminačné komentáre, osobné útoky, vulgarizmy, hanlivé vyjadrenia či podnecovanie k násiliu.
  4. Dovoľte komukoľvek, aby sa tiež zapojil – ak pridáte priveľa príspevkov po sebe, môžeme vám ich vymazať, preto radšej nechajte priestor na vyjadrenie aj ostatným.
  5. Neodbočujte od pôvodnej témy diskusie – pomôžete tým ďalším ľuďom, ktorí sa do nej chcú tiež zapojiť.
  6. Toto nie je inzercia. Ponúkame priestor na debaty o dôležitých problémoch, takže vás prosíme o to, aby ste sa zdržali akejkoľvek obchodnej alebo reklamnej aktivity, keďže nevyžiadané príspevky tu absolútne netolerujeme.

Ak sa budete držať týchto pravidiel, určite vás nezablokujeme, ani nevymažeme vaše príspevky – aj keby sme s vašimi tvrdeniami nesúhlasili.

Veríme, že sloboda prejavu a možnosť otvorene si vymieňať názory sú neuveriteľne dôležité, preto sa ich snažíme aktívne chrániť. Ak zistíme, že ste len internetový troll, alebo sa tu vydávate za niekoho iného, podnikneme kroky za zachovanie podstaty našej komunity. Tieto kroky zahŕňajú vymazávanie komentárov, odstraňovanie reklamného obsahu z komentárov, uzavieranie diskusií alebo dokonca blokovanie účtov. Tiež môžeme vypnúť komentáre pri určitých príspevkoch alebo na celej webstránke v prípade podozrenia z organizovaného útoku na našu komunitu.

Vyzývame preto každého, kto nadobudne dojem, že sa na našej stránke začalo diať niečo nekalé, aby nás čo najskôr informoval.

Snažíme sa uisťovať, že všetky informácie na našej stránke sú pravdivé, presné a súhlasia s našimi názormi a hodnotami. Obsah a komentáre však píšu členovia a členky komunity, ktorí sú len obyčajní ľudia – rovnako, ako vy. Z vašej strany teda veríme v pochopenie toho, že tieto vyjadrenia nemusia vždy nutne súhlasiť s názormi Greenpeace Slovensko alebo iných kancelárií        Greenpeace. Ak hľadáte oficiálne vyjadrenia Greenpeace Slovensko, odporúčame vyhľadať naše tlačové materiály a publikácie alebo kontaktovať naše tlačové oddelenie.