הצהרה מלחמת חרבות ברזל

גרינפיס ישראל הוא סניף בארגון בינלאומי עצמאי שחורט על דגלו את ערכי הקיימות, אי-האלימות וקידום השלום. גרינפיס קיים כדי להגן על כלל צורות החיים השונות על פני כדור הארץ, וביניהן גם על בני האדם. גרינפיס נוכח היכן שהוא מועיל – לא רק היכן שהטבע בסכנה, אלא גם היכן שהאדם בסכנה. הסרת איומים קיומיים על בני האדם היא תנאי לקיום ולקידום עולם בטוח, צודק ובר-קיימא.

אנו קוראים לממשלת ישראל לפעול לקידום עסקה שתביא להשבת כל החטופים לביתם, החיים לריפוי והחללים לקבורה, ולסיום המלחמה וסבלם של חפים מפשע משני הצדדים. 

אנו קוראים לממשלת ישראל להתחיל במאמץ מתמיד של ריפוי החברה הישראלית שחוותה בשנה וחצי האחרונות קרע חסר תקדים, אלימות חסרת רחמים ב-7 באוקטובר, אובדן, שכול ומאות אלפי עקורים מבתיהם בצפון ובדרום במלחמה המתמשכת מאז.

על ממשלת ישראל הנוכחית וכל אלה שיבואו אחריה לפעול באופן מאומץ, מתמשך, קוהרנטי וסבלני לבניית אמון בין ישראלים לפלסטינים, לנטישת האלימות, לקראת הסדר מדיני ועתיד של שלום וביטחון ברי-קיימא באזור. הכרה הדדית ומאמצים מתמשכים נדרשים כדי להתגבר על מחסומי החשדנות והאיבה שרק התגברו בתקופה האחרונה.

אנו קוראים להנהגה הישראלית לכבד את המוסדות הבינלאומיים ולשמור על מעמדה המדיני של ישראל, לפעול ולהתבטא במתינות ובאיפוק, להתנגד לכל ביטויי האלימות, האפליה והגזענות, ולשמור על הקולות הדמוקרטיים, על חופש הביטוי ועל הזכות למחאה.

אנו מפצירים בקהילה הבינלאומית ובחברה האזרחית שוחרת שלום ברחבי העולם לתמוך בקולות המתונים של הישראלים והפלסטינים. אימוץ נרטיבים קיצוניים, בין היתר מסרים וסמלים שמצדיקים אלימות או שוללים את זכותה של ישראל להתקיים, אינם לגיטימיים, מערערים את הקולות המתונים בישראל ומרחיקים את אופק השלום.