קים וחבריו הלוויתנים בים העמוק בישראל בסכנת הכחדה חמורה ומיידית!

בשנה שעברה, הביא גרינפיס לראשונה לישראל ספינת מחקר עם גדולי חוקרי היונקים הימיים בישראל ובעולם, אשר תיעדה במסגרת סקר אודיו-ויזואלי ואקוסטי ממצא מרגש: להקה של לוויתני ראשתן ולוויתן מסוג זיפיוס חלול חרטום. יונקים ימיים אלה ואחרים, החיים בים העמוק של ישראל – נמצאים בפני סכנת הכחדה.  

כ-6,000 קמ"ר בים התיכון נמצאים בסכנה מיידית כבר השנה, כאשר משרד האנרגיה מבקש לפתוח את הים התיכון לעשרות אתרי קידוח וחיפוש אחר גז ונפט, המיועדים בעיקרם לייצוא. 

פתיחת אתרי קידוח רבים כל כך במים הכלכליים של ישראל, תוביל לפגיעה בלתי הפיכה בבעלי חיים ימיים  נדירים ומופלאים. אותם יונקים חיים במערכת אקולוגית ייחודית ורגישה, הניזוקה מזיהומים שונים, בין השאר, מפסולת פלסטיק, וכן, מתוצאותיו של משבר אקלים, הצובר תאוצה ומשפיע גם על הים ועל שוכני המעמקים.

הקיץ, מיד לאחר חג השבועות (29.05), אנחנו יוצאים שוב למסע חיפוש גדול ומקיף עוד יותר לתיעוד של יונקים ימיים במים הטריטוריאליים של ישראל.

אנחנו יוצאים למסע הזה על מנת להציל את קים. קים, לווייתן ראשתן, שתועד בים התיכון על ידי סטודנטית מאוניברסיטת חיפה, ואשר קוטלג על פי זנבו, זכה להיות "הלוויתן הראשתן הישראלי". זהו אמנם הלוויתן הישראלי הראשון, אך בוודאי שלא היחיד. 

אני דורש/ת לעצור פיתוח של שדות חדשים של דלקים מזהמים בים התיכון ולהגן על המגוון הביולוגי המיוחד בים בישראל! 

רוצים להצטרף אלינו למחקר בים העמוק של ישראל?

אחרי חג השבועות נצא יחד עם צוות של חוקרים מהארץ ומהעולם לגלות את עולמם של היונקים הימיים במים הכלכליים של מדינת ישראל – על מנת למנוע את סבב קידוחי הדלקים הבא שמתכנן משרד האנרגיה. רוצים להצטרף אלינו ליום מחקר בספינה בלב הים? 

השתתפו בתחרות כותבי הבאנרים שלנו ואולי תוכלו להצטרף להפלגה ולזכות בפרסים.

לתקנון המלא

♂︎ ♀︎