עד כאן!
דור האקלים תובע את הממשלה על הפרת הסכם האקלים הבינלאומי.
הצטרפו אלינו למאבק!

מדינת ישראל שופעת נופים מרהיבים ובעלי חיים מדהימים, שאנו רגילים לראות ולאהוב. לעתים נדמה לנו שפלא הבריאה הזה הוא מובן מאליו, ויהיה כאן לצידנו לעד. אז זהו, שלא. נשמור עליו, יהיה – נהרוס אותו, לא יהיה. כיום, תורמת מדינת ישראל באופן לא מבוטל, ממש מתחת לאף שלנו, ליצירת עולם חדש – עולם של דלקים מזהמים וסכנה לעתיד של כולנו.
 
משום כך החליט גרינפיס ישראל לתבוע את ממשלת ישראל על ההחלטה לצאת לסבב חדש של חיפושי דלקים בים התיכון. הקידוחים הללו יביאו להגדלה דרמטית של פליטות גזי החממה של ישראל וימנעו ממנה לעמוד בהתחייבויות האקלים הבינלאומיות שלה.
בימים אלו, ללא כל דיון ציבורי או ממשלתי ראוי, מדינת ישראל נמצאת בעיצומו של תהליך מכירה של כ-6,000 קמ"ר חדשים בים התיכון לחברות דלקים עבור חיפושי גז ונפט חדשים. 
פיתוח מאגרי גז ונפט עצומים חדשים בים העמוק של ישראל, המיועדים לייצוא, מוביל אותנו לעבר אסון סביבתי, אקלימי וביטחוני: סכנת דליפה וזיהום ים, פליטות גזי חממה והחרפת משבר האקלים, הכחדת בעלי חיים ימיים, יעד לפיגועים, עיכוב המעבר לאנרגיות מתחדשות וסכנה לבריאות הציבור.
 
מעבר לכך, ממשלת ישראל מפירה באופן בוטה את ההתחייבויות הבינלאומיות שלה במסגרת הסכמי האקלים הבינלאומיים עליהם היא חתמה, וצועדת בדיוק אל הכיוון ההפוך. 
פגעי האקלים מזיקים ביותר לחלשים שבינינו, אלה שאינם יכולים להגן על עצמם. כולנו רוצים לחיות בעולם ירוק, משגשג ונקי. זכותנו לנשום לרווחה, בואו נפעל למען צדק אקלימי לפני שיהיה מאוחר מידי!

אנחנו קוראים לך לעמוד יחד איתנו בתביעת אקלים נגד הממשלה. אנחנו צריכים אותך, על מנת להביא את הקול של דור האקלים למקבלי ההחלטות, ולחייב את הממשלה לקחת אחריות על העתיד שלנו ושל ילדינו!

♂︎ ♀︎