נסטלה, ענקית המזון והמשקאות העולמית הצהירה לפני זמן קצר כי לא תשתמש יותר במוצרים שעל מנת ליצרם מבוערים יערות הגשם

נסטלה מניחה לקופי האורנגאוטן

ההחלטה שהתקבלה היום הינה תוצר ישיר של קמפיין בן חודשיים שהשיק ארגון גרינפיס נגד חברת נסטלה. הקמפיין חשף את הקשר הישיר בין חטיף הקיט קאט שמייצרת החברה תוך שימוש בשמן דקלים לבין הרס יערות הגשם. הקמפיין שם דגש על התוצאות ההרסניות שנובעות מביעור היערות, ביניהם הבאת זן קופי האורנגאוטן לסף הכחדה.

נסטלה הצהירה היום על החלת מדיניות חדשה לפיה:

  • החברה מזדהה עם הצורך לשמור ולהגן על יערות הגשם. לכן תפעל על מנת למנוע מספקיות אתן יש לה חוזי התקשרות לגדל מטעים או חוות גידול על חשבון ותוך ביעור יערות הגשם באינדונזיה.
  • המדיניות החדשה תחול גם על חברת “סינאר מאס”. חברת “סינאר מאס” הינה ספקית שמן דקלים מרכזית של חברת נסטלה. “סינאר מאס” מבארת יערות גשם באינדונזיה כדי לנטוע מטעי דקלים.
  • נסטלה לא תמשיך את חוזי ההתקשרות שלה עם חברות שלא יעמדו בקריטריונים שנקבעו. הכוונה גם לספקיות מזון משניות כמו “קרגיל” שקונה את שמן הדקלים שלה מחברת “סינאר מאס”.

חברת נסטלה שולחת היום מסר ברור לחברות שמייצרות שמן דקלים או נייר: יצור מוצרים תוך הרס יערות הגשם לא מקובל בעולם השיווק המסחרי ולא יעבור בשתיקה.

הצהרותיה של חברת נסטלה הן גם תוצר ישיר של לחץ צרכנים עצום מימדים. מתחילת הקמפיין ועד היום פנו מאות אלפי אנשים לחברת נסטלה והצהירו שלא ימשיכו לקנות מוצרים שלה, כל עוד יצור המוצרים נעשה תוך הרס יערות הגשם באינדונזיה.

ארגון גרינפיס לקח על עצמו לעקוב מקרוב ולעודד את יישומם המהיר של ההתחייבויות ששמענו היום. הארגון ימשיך ללחוץ גם על חברות מסחריות שאחראיות באופן ישיר לביעור היערות וגם על ממשלת אינדונזיה שצריכה לקחת אחריות ולפעול בנחישות נגד תופעת ביעור היערות בתחומה.

פאט ונדיטי, קמפיינרית ראשית בגרינפיס אמרה היום: ” עלינו להגן על סביבתם הטבעית של הצמחים ובעלי החיים. אנו שמחים שנסטלה החליטה להניח לקופי האורנגאוטן. אנו קוראים לרשתות קמעוניות גדולות נוספות לעשות כמוה”.