„Zmeny, súvisiace so stavebnou legislatívou a životným prostredím, ktoré dnes v rámci “reformy” schválil parlament, považuje Greenpeace Slovensko za úplnú nehoráznosť. Je právom verejnosti sa v čo najväčšej miere vyjadrovať a zapájať sa do posudzovania vplyvov na životné prostredie, od ktorého sme všetci závislí. To, že schválený zákon toto právo limituje, je krokom, ktorý nemá obdoby. Je tiež absolútne neakceptovateľné, že verejnosť nebude môcť podať odvolanie proti záverečnému stanovisku. Tento zákon dáva obrovskú moc developerom a priemyslu k bezbrehej výstavbe, ktorá nám ničí životné prostredie. Tento krok jasne poukazuje na to, že poslancom a poslankyniam sú tisíckrát prednejšie záujmy biznisu, ako naše právo na čistú vodu, čistý vzduch, zdravé lesy či stabilnú klímu.“
Reakcia Greenpeace k schváleným zmenam stavebnej legislatívy
-
Petíciu za odstúpenie vedenia rezortu životného prostredia podpísalo už 25-tisíc ľudí.
Odchod ministra životného prostredia Tomáša Tarabu a jeho tajomníkov už žiada viac ako 25-tisíc ľudí. Dôvodom sú systémové zlyhania vedenia rezortu, ničenie odborných kapacít a likvidácia štandardov ochrany prírody. Dôvody…
-
Príroda nemôže ísť voliť, ale vy áno!
Choďte voliť vo voľbách do Európskeho parlamentu už túto sobotu 8. júna!
-
5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o európskych lesoch
Lesy pokrývajú približne 40 % rozlohy Európy a vytvárajú zelenú a sviežu krajinu. Ak sa však pozrieme na štatistiky, ukáže sa temnejšia realita ich stavu.