Çok uzun zamandır Endonezya ormanları, soyu tükenen canlı türleri, yerinden edilen topluluklar ve yanan yağmur ormanlarıyla birlikte anılıyor. İnsanlığa ya da biyoçeşitliğe verdikleri zararı umursamadan sadece karını düşünen açgözlü palm yağı şirketleri bunda çok büyük rol oynadılar.

Cennetin Kanatları

Ülkenin batısındaki Papua bölgesinin ormanlarında yaşayan Cennet Kuşları’nın muhteşem güzelliği hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmiyor. Fakat diğer yandan da bugüne kadar 39 farklı türü keşfedilen bu kuşlar, dünyadaki en güzel canlılardan biri olarak gösteriliyor.

Borneo ve Sumatra ormanlarını yakıp yıktıktan sonra palm yağı endüstrisi ulaşabileceği son sınıra ulaştı: Cennet Kuşları’nın vatanı olan Papua bölgesi. Eğer bu şirketlere izin verirsek hem kuşlara hem de ormana elveda demek zorunda kalacağız.

İşte tam da bu yüzden Melbourne’den Taipei’ye, Viyana’dan Los Angeles’e dünyanın dört bir yanından gönüllüler ve sokak sanatçıları duruma el koyuyor.

Üstlendikleri görev çok basit: Bu kuşların olağanüstü renkli tüylerini, dişilerin ilgisini çekmek için yaptıkları muhteşem dansları ve sıradışı davranışlarını duvarlara yaptıkları sanat eserleriyle şehirlerimize taşımak!

Cennetin Kanatları

Artık Endonezya ormanlarının geleceği için hep birlikte harekete geçmenin zamanı geldi. Sanatçılar, öğrenciler, kuş meraklıları ya da süpermarketlerde palm yağı ürünlerini alan tüketiciler olarak bir araya gelmeli ve bir şeyler yapmalıyız.

Bu büyük harekete katılın. #WingsOfParadise (Cennetin Kanatları) etiketiyle sosyal medyada paylaşılan sanat eserlerini inceleyin, en beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşın ve ormanların ve dünyamızın geleceğini korumak için neler yapabileceğinizi tartışmaya başlayın.

Cennetin Kanatları

Cennetin Kanatları

Cennetin Kanatları

Cennetin Kanatları

Cennetin Kanatları

Cennetin Kanatları

Cennetin Kanatları

Cennetin Kanatları

Close