Összesen több mint 180 kelet-közép-európai, köztük számos magyar civil- és ifjúsági szervezet, intézmény, tudományos szervezet, cég és helyi vagy regionális kezdeményezés sürgeti kormányát levélben, hogy a jelenleginél szigorúbb, legalább 65%-os kibocsátás-csökkentési cél mellett álljanak ki. Az aláíró szervezetek egyúttal válságálló éghajlatvédelmi lépéseket követelnek a kormányoktól. Az Európai Tanács jövő heti ülésén ugyanis a magyar; bolgár, cseh, lengyel, román és szlovák kormányfők is döntenek az Uniós klímapolitikáról. A magyar kormányfőnek küldött levél itt érhető el.
Kapcsolódó cikkek
-
Egyre nagyobb a nyomás a metánrendelet gyengítésére: Magyarország ne hátráltassa a klímavédelmet!
Az Európai Unió energiaügyi miniszterei június 16-án tanácskoztak Luxemburgban, ahol több tagállam, köztük Magyarország, aggodalmát fejezte ki a metánkibocsátás-csökkentésről szóló új EU-s rendelet (2024/1787) végrehajtásával kapcsolatban. A Románia által vezetett,…
-
Greenpeace: miért döntött úgy a MOL, hogy több százezer liter üzemanyagot hagy kifolyni Gárdonynál?
A Greenpeace nyílt levelet írt a MOL-nak a gárdonyi olajszennyezés máig tisztázatlan részletei miatt. A Greenpeace többek között arra a kérdésre vár választ, hogy miért döntött úgy a MOL, hogy több százezer liter üzemanyagot hagy kifolyni Gárdonynál.
-
Az Alkotmánybíróság szerint alaptörvény-ellenes a klímatörvény, a Greenpeace új, ambiciózus és igazságos törvényt követel
A Greenpeace üdvözli az Alkotmánybíróság döntését, amely szerint a klímatörvény egyes részei alaptörvény-ellenesek. Már korábban is széles körű szakmai konszenzus volt arról, hogy a 2020-as magyar klímatörvény alkalmatlan arra, hogy megfelelő válaszokat adjon a klímaválság kihívásaira.