Olvadó jégsapkák, hőhullámok, egyre szélsőségesebb aszályok, áradások, pusztító hurrikánok – a klímaválság hatásait már a bőrünkön érezzük. A felmelegedésért pedig elsősorban mi, emberek vagyunk a felelősek. Nagyüzemi vegyszeres mezőgazdaságunkkal, a szennyező energiák használatával és fenntarthatatlan életmódunkkal tönkretesszük a mi életünket is biztosító gazdag, földi ökoszisztémákat. A következő generációknak a mostaniaknál is súlyosabb jelenségekkel – vízhiánnyal, éhínséggel, terjedő betegségekkel – kell szembenéznie. Itt az ideje változtatnunk!
Mit tehetsz?
-
Napenergiát a magyar családoknak!
Az energia- és klímaválságban csökkenteni kell Magyarország energiafüggőségét! Ha szerinted is fontos, hogy továbbra is kiszámíthatóan folyhassanak a napenergiás fejlesztések, akkor írd alá a petíciónkat!
-
Klímavédelmet Magyarországnak!
Vészhelyzet van. Klíma- és ökológiai vészhelyzet. A tét az emberi civilizáció, és benne országunk fennmaradása. Csatlakozz a kiáltványhoz!
-
Válaszd az ökogazdálkodást
Nézz utána annak, hogy mit eszel! Keresd az ökológiai gazdálkodásból származó termékeket, és válaszd a helyi, szezonális élelmiszereket.
-
A Greenpeace értékelése Paks II környezeti hatástanulmányáról
A Paksi Atomerőmű új blokkjait építtető MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. 2014 decemberében nyújtotta be engedélykérelmét az illetékes kormányhivatalnak. Elemeztük és véleményeztük az engedélykérelem alapjául szolgáló dokumentumot.
-
A Roszatom kockázatai
A Roszatom – az Oroszországi Föderáció atomenergetikai társasága – az atomenergia-ágazat globális hanyatlása ellenére mind Oroszországban, mind pedig nemzetközi szinten aktív terjeszkedő stratégiát folytat. A Roszatom megkérdőjelezhető üzleti partner.
-
Az elöregedő atomerőművek élettartam-hosszabbítása
Az atomreaktorok elöregedése sürgető probléma a nukleáris energiát felhasználó európai országok többségében. A 25 legöregebb európai atomreaktor mindegyike több mint 35 éve működik. A nukleáris kockázatok új korszakába lépünk.
-
Fukusima tanulságai
A Greenpeace független szakértőktől megrendelt “Fukusima tanulságai” című tanulmánya nagyon fontos tanulságokat állapít meg.
-
Egyre nagyobb a nyomás a metánrendelet gyengítésére: Magyarország ne hátráltassa a klímavédelmet!
Az Európai Unió energiaügyi miniszterei június 16-án tanácskoztak Luxemburgban, ahol több tagállam, köztük Magyarország, aggodalmát fejezte ki a metánkibocsátás-csökkentésről szóló új EU-s rendelet (2024/1787) végrehajtásával kapcsolatban. A Románia által vezetett,…
-
Az Alkotmánybíróság szerint alaptörvény-ellenes a klímatörvény, a Greenpeace új, ambiciózus és igazságos törvényt követel
A Greenpeace üdvözli az Alkotmánybíróság döntését, amely szerint a klímatörvény egyes részei alaptörvény-ellenesek. Már korábban is széles körű szakmai konszenzus volt arról, hogy a 2020-as magyar klímatörvény alkalmatlan arra, hogy megfelelő válaszokat adjon a klímaválság kihívásaira.
-
Látványos akcióval követeli a fracking betiltását a Greenpeace a nyékpusztai gázmezőn
Greenpeace-aktivisták STOP FRACKING feliratot helyeztek el a nyékpusztai gázmezőn álló fúrótoronyra. Az akcióval a rétegrepesztéssel, azaz fracking technológiával folyó gázkitermelés magyarországi betiltását követelik.