2024. március 25-én Magyarország volt azon országok egyike, amelyek az EU természet-helyreállítási törvénye ellen szavaztak – aláásva ezzel azt, hogy a drámai pusztítással sújtott élővilág gyógyítása meghatározó törekvéssé válhasson Európában. Az ökológiai és klímaválság tovább súlyosbodik, a természeti rendszerek helyreállítását nem halaszthatjuk tovább! A Greenpeace ezért levélben kereste meg Dr. Nagy István agrárminisztert, hogy a soron következő szavazáson hazánk is támogassa a törvény elfogadását: ezzel pedig Magyarország elősegítője legyen az élővilág, benne az emberi társadalmak védelmének, ne gátlója. Arra kérjük továbbá, hogy sokszorozza meg a környezet- és természetvédelmi törekvéseket. Az agrárminiszternek küldött levelünk alább olvasható.
A Greenpeace levele az agrárminiszternek: hazánk támogassa a természet-helyreállítási törvényt
-
Tíz hónapja nem tudjuk, hogyan került mérgező oldószerrel szennyezett víz a gödi termőföldre
Közel egy éve nem kap a Greenpeace választ arra, hogy miként került szennyezés a gödi termőföldre, illetve a Salgó patakba. Ezek tisztázását követelve a Greenpeace Magyarország bejelentésekkel fordult a hatóságokhoz.
-
Egy éves halasztással, de végül az élővilág védelme mellett döntött az EU
A szemünk előtt zajlott a küzdelem az uniós intézményekben az élővilág védelméért. Bemutatjuk, hogy a magyar képviselők a természet mellett, vagy a természetpusztítás pártján álltak ebben a kérdésben.
-
Kulcskérdésekben maradtak újra kérdőjelek az ENSZ biodiverzitás konferenciáján
Csupán két dolog hiányzik: a nyomonkövethetőség és a finanszírozás, amely a kitűzött célok elérését szolgálná. Mindeközben a magyar kormány azzal hiteget, hogy mindent megtesz az élővilág védelme érdekében.