שלושים פעילים בתחפושות אורנגאוטן קידמו את פני בעלי המניות, כשאלה הגיעו לישיבה הכללית השנתית של נסטלה. הפעילים ביקשו מבעלי המניות להניח ליערות הגשם של אינדונזיה ולהפסיק להפיק רווחים מהרס יערות הגשם, שמאיים על המגוון הביולוגי ומאיץ את שינויי האקלים.

Banner drop inside Nestlé AGM.

אנחנו רוצים שבעלי המניות של נסטלה ישתמשו בכוח השפעתם כדי לשנות את המדיניות של חברת הענק, על מנת שזו תפסיק להשתמש בשמן דקלים ובמוצרי עיסת נייר שמקורם בהרס יערות גשם ושטחי כבול עתירי פחמן. במהלך הישיבה עצמה השתלשלו פעילי גרינפיס מהתקרה ופרשו שתי כרזות גדולות ממש מעל לראשיהם של בעלי המניות.

מאז שהשקנו את קמפיין קיט-קאט ב-17 במארס, 200 אלף איש שלחו אימיילים אל נסטלה ומאות פנו לחברה באמצעות הטלפון. גם עכשיו ממשיכים מאות אנשים לפנות לחברה ולבעלי המניות באמצעות העמוד המיוחד שפתחנו באתר – הזמנו את בעלי המניות של נסטלה לקבל במהלך הישיבה השנתית פניות ישירות של תומכי הקמפיין שלנו דרך הכתובת: http://www.greenpeace.org/kitkat בעמוד זה יוכלו בעלי המניות גם לצפות בסרטון קיט-קאט שהשיק את הקמפיין וכבר נצפה מעל 1.3 מיליון פעמים.

פעילי גרינפיס מחופשים לאורנגאוטנים מחוץ לאוהל הקפה של חברת נסטלה, בדרישה להניח לבתיהם – יערות הגשם

ראש קמפיין היערות של גרינפיס, פאט ונדטי, נשא נאום קצר לפני באי הכינוס. הוא קרא להם לוודא כי נסטלה תפסיק לרכוש מוצרים שמקורם בהרס יערות הגשם. לא זו בלבד שבהמשך דרך זו החברה תורמת להחרפת השינויים האקלימיים והירידה במגוון הביולוגי, אלא היא גם מסבה נזק לתדמיתה המסחרית.

מוקדם יותר באותו יום התאספו פעילי גרינפיס מגרמניה סביב מטה נסטלה בפרנקפורט, שם הקימו ‘קיר טוויטר’ והציגו עליה את הודעות הטוויט שהגיעו מתומכים והציגו אותן לעיני עובדי החברה שהגיעו לעבודתם.

קיר טוויטר מחוץ למשרדי נסטלה בפרנקפורט, מציג הודעות לעובדי החברה בשידור חי

לאחר השקת קמפיין קיט-קאט, הכריזה נסטלה פומבית כי היא תבטל את החוזים הישירים שלה עם ספקית שמן הדקלים הגדולה ביותר באינדונזיה, סינאר מאס, משום שלחברה זו היסטוריה ארוכה של הרס סביבתי. ביטולי חוזים אלה לא ממש הניחו ליערות הגשם, משום שנסטלה ממשיכה להשתמש בשמן הדקלים של סינאר מאס וגם בעיסת נייר ובמוצרי נייר מתוצרת אותה חברה, באמצעות ספקים אחרים כמו קארגיל וחברת אסיה עיסה ונייר ((APP, שהיא חברת-בת של סינאר מאס.

כל יום נוסף שנסטלה ממשיכה לכלול את מוצרי סינאר מאס בשרשרת האספקה שלה, קושר את נסטלה להרס האלים של יערות הגשם ושטחי הכבול של אינדונזיה. היום פרסמנו ראיות חדשות מתצלומי אוויר ולוויין. בתמונות ניתן לראות שסינאר מאס ממשיכה בהרס שטחי הכבול ושטחים מוגנים אחרים באינדונזיה, למרות שהתחייבה בפברואר להפסיק. נסטלה מתייחסת בסלחנות להרס זה, בכך שאינה פועלת מיידית להוצאת כל מוצרי סינאר מאס משרשרת האספקה שלה.

שני באנרים נופלים מהתקרה מעל ראשי בעלי המניות, בעוד מנכ”ל נסטלה, פול בולקה עומד על הבמה

כריתת היערות היא אחד הגורמים העיקריים לשינויי האקלים. נוהג הרסני זה כל כך נפוץ באינדונזיה עד שמדינה זו היא כיום השלישית בעולם בפליטת גזי חממה. כדי למנוע שינויי אקלים קטסטרופאליים, עלינו להפסיק את הרס יערות הגשם – וכדי לעשות זאת עלינו להתחיל בהשעיה מיידית של הרס יערות הגשם ואדמות הכבול עתירות הפחמן באינדונזיה.

קריאה לפעולה

צפו בוידאו שלנו ובקשו מחברת נסטלה-אסם להפסיק את הרג האורנגאוטן ואת הרס יערות הגשם.

תרומה לגרינפיס

כדי לשמור על עצמאותנו אנחנו לא מקבלים תרומות מחברות או תאגידים. אנו זקוקים לתרומות מאנשים כמוך. אנא תן כפי יכולתך