Kalendarz Greenpeace 2022

Podaruj sobie i bliskim nadzieję na lepszą przyszłość

Wspieraj regularnie nasze działania i otrzymaj wyjątkowy kalendarz dla siebie lub bliskich. Podziwiaj przez cały rok piękno przyrody, o którą wspólnie walczymy. To doskonały pomysł na przyrodniczy prezent dla bliskich.

Nasz kalendarz będzie towarzyszył Ci przez cały rok, a każdy miesiąc to wyjątkowe zdjęcie dzikich zwierząt z Polski i świata, które potrzebują ochrony. W kalendarzu są również zaznaczone niecodzienne święta przyrodnicze, takie jak Dzień Lasów czy Dzień Pszczół. Dowiesz się także, jakie działania podejmujemy, aby je chronić i zapewnić im bezpieczną przyszłość. Decydując się na wsparcie staniesz się ich częścią.

Kalendarz możesz zamówić w wersji klasycznej – papierowej – lub w wersji elektronicznej, jako piękne tapety na pulpit.

Dołącz do osób wspierających regularnie ochronę przyrody i zamów swój kalendarz!

Wybierz poniżej kwotę wsparcia, które będziesz przekazywać raz w miesiącu – po udanej transakcji otrzymasz maila z linkiem do zamówienia kalendarza.

Zwierzęta, które znajdziesz w kalendarzu

W naszym kalendarzu znajdziesz zwierzęta z całego świata, na rzecz których wspólnie działamy. Od polskiego żubra z Puszczy Białowieskiej i zapylacze z polskich łąk, przez foki z Arktyki, po mieszkańców lasów tropikalnych. Wszystkie one są zagrożone przez utratę siedlisk, wycinki lasów, zmianę klimatu. Wspólnie będziemy działać, by mogły spokojnie żyć.

Zawalczmy razem o lepszy świat

Wyobraź sobie świat, w którym dzikie zwierzęta mogą spokojnie żyć, nie obawiając się utraty swoich naturalnych siedlisk. Stare lasy pełne dzikich zwierząt nie są zagrożone wycinką, a oceany są wolne od plastiku i toksycznych wycieków. Świat, w którym energia pochodzi z odnawialnych źródeł, a paliwa kopalne zostają pod ziemią, nie niszcząc naszego klimatu. Właśnie o taką przyszłość walczymy od ponad 50 lat. Teraz możesz do nas dołączyć i tworzyć ją razem z nami! 

Nasze działania na rzecz ochrony przyrody w Polsce i na świecie nie byłyby możliwe bez wsparcia naszych darczyńców i darczynek. Z okazji okrągłej rocznicy naszej działalności chcielibyśmy zaprosić Cię do dołączenia do tej wspaniałej społeczności i działania z nami na rzecz lepszej, bezpieczniejszej i bardziej zielonej przyszłości przez kolejne lata! W ramach podziękowania otrzymasz od nas wyjątkowy kalendarz na rok 2022, który pełen jest zdjęć zapierającej dech w piersi przyrody, o którą tak mocno walczymy. 

Razem mamy moc! 

To od nas zależy jak będzie wyglądała przyszłość naszej planety. Mamy nadzieję, że rok 2022 przyniesie wiele dobrego, a nasze działania będą jeszcze skuteczniejsze. Aby tak się stało potrzebujemy Twojego wsparcia. Wspierając nas regularnie wspierasz ochronę klimatu i bioróżnorodności. 

Przez cały 2022 rok będziemy realizować działania na rzecz zmniejszenia emisji CO2, ochrony starych lasów – mieszkających w nich zwierząt i owadów, ograniczenia chowu przemysłowego, ale też dobrobytu ludzi – walki o kraj, w którym każdy może być sobą i z nadzieją patrzeć w przyszłość. 

Chcemy jak najdłużej móc cieszyć się przyrodą, którą uwieczniliśmy na zdjęciach w naszym kalendarzu. Aby było to możliwe musimy działać. Małe, ale regularne wsparcie finansowe stanowi o naszym być albo nie być, ponieważ nie przyjmujemy pieniędzy od biznesu, dotacji państwowych czy unijnych – wsparcie indywidualnych osób jest podstawą naszego działania dla środowiska.

Pytania i odpowiedzi

W jaki sposób mogę zamówić kalendarz?

Kalendarz jest naszym podziękowaniem dla osób, które zdecydują się na regularne wspieranie comiesięcznymi darowiznami online naszych działań na rzecz ochrony przyrody i klimatu. Po wypełnieniu formularza darowizny i udanej transakcji, otrzymasz email z indywidualnym linkiem do podania danych wysyłkowych. Możesz w nim również zaznaczyć, że nie chcesz papierowej wersji kalendarza, a jedynie zdjęcia z kalendarzem jako tła na pulpit komputera.

Kiedy otrzymam kalendarz?

Jeśli przekażesz darowiznę i zamówisz kalendarz przed 14 grudnia, kalendarz trafi do Ciebie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Jeśli zamówisz go po tej dacie, wyślemy go dopiero w styczniu.

Co, jeśli nie chcę papierowego kalendarza?

Super, że chcesz wspierać ochronę przyrody i klimatu, ale nie chcesz dodatkowych gadżetów. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy również zdjęcia z kalendarzem na każdy miesiąc w wysokiej rozdzielczości jako piękne tapety na pulpit komputera. Po udanej transakcji dostaniesz maila z linkiem do zamówienia kalendarza. Tam też możesz zaznaczyć, że nie chcesz wersji papierowej i otrzymasz link do plików ze zdjęciami.

Czy mogę otrzymać kalendarz, przekazując wam jednorazową darowiznę?

Kalendarz jest formą podziękowania za wsparcie regularne, czyli takie, które automatycznie odnawia się co miesiąc. To właśnie takie wpłaty – choćby niewielkie – pozwalają nam skuteczniej planować i realizować działania. Dlatego jest on dostępny tylko dla osób, które zdecydują się na tę szczególnie dla nas ważną formę wspierania.

Co to jest wsparcie regularne / comiesięczne?

To wsparcie finansowe działań Greenpeace polegające na automatycznym przekazywaniu drobnych darowizn za pośrednictwem PayU lub PayPal. Po pierwszej transakcji dokonanej przez formularz na tej stronie, kolejne datki będą raz na miesiąc pobierane automatycznie w zadeklarowanej przez Ciebie początkowo kwocie. W każdej chwili możesz zmienić wysokość darowizny, czasowo ją zawiesić lub anulować, pisząc do nas na adres [email protected]

Nie mam karty kredytowej – czy mogę was wpierać regularnie?

Tak, obecnie większość kart płatniczych – również debetowych – obsługuje transakcje cykliczne, także nie powinno być z tym problemu, nawet jeśli nie masz karty kredytowej.

Jak wyślecie kalendarz?

Kalendarz będziemy wysyłać do wskazanego przez Ciebie paczkomatu. Jeśli jednak wolisz tradycyjną przesyłkę, koniecznie zaznacz to w uwagach w formularzu zamówienia.

Jeśli masz pytania dotyczące wspierania Greenpeace lub kalendarza, na które nie ma odpowiedzi na tej stronie, napisz do nas na adres [email protected]