W 2024 roku świętujemy 20. urodziny Greenpeace w Polsce! Rozpocznij regularne wspieranie naszych działań na rzecz ochrony przyrody i klimatu, a otrzymasz wyjątkowy kalendarz – dla siebie lub bliskich. Podziwiaj przez cały rok piękno przyrody, o którą wspólnie walczymy już od 20 lat! To doskonały pomysł na prezent i realna pomoc w ochronie przyrody 🙂

Dzięki temu wyjątkowemu kalendarzowi, dowiesz się więcej o naszych działaniach i sukcesach w ostatnich 20 latach, a każdego dnia w 2024 roku, będzie towarzyszyło Ci nie tylko 12 pięknych zdjęć przyrody, a także 12 zdjęć odważnych i pełnych nadziei działań na rzecz przyrody i klimatu. Decydując się na wsparcie, staniesz się ich częścią.

Dołącz do osób regularnie wspierających ochronę przyrody i zamów swój kalendarz

Wybierz poniżej kwotę wsparcia, które chcesz przekazywać raz w miesiącu – po udanej transakcji otrzymasz maila z linkiem do zamówienia kalendarza.

Co znajdziesz w kalendarzu?

Każdy miesiąc w kalendarzu poprzez piękne zdjęcie przedstawia ważną sprawę, którą zajmowaliśmy się w Polsce przez ostatnie 20 lat. W kalendarzu znajdziesz zarówno zdjęcia piękna polskiej, jak i światowej przyrody – wilki z Puszczy Białowieskiej, rysia z Karpat, bielika z Doliny Dolnej Odry, niedźwiedzie polarne z Arktyki, czy żółwie morskie. Spędź 2024 rok w towarzystwie zdjęć fantastycznej przyrody, o którą wspólnie walczymy!

Zawalczmy razem o lepszy świat

Wyobraź sobie świat, w którym dzikie zwierzęta mogą spokojnie żyć, nie obawiając się utraty swoich naturalnych siedlisk. Stare lasy pełne są dzikich zwierząt i nie grozi im wycinka. Morza i rzeki są chronione i pełne życia, a zapylacze mogą śmigać po polach, niezagrożone toksyczną chemią. Świat, który odszedł od spalania paliw kopalnych, a klimat przestał się gwałtownie zmieniać. To od nas zależy, jak będzie wyglądać przyszłość. Czy przyszłe pokolenia będą miały szanse podziwiać piękno przyrody i żyć w bezpiecznym świecie?

Razem mamy moc! 

To od nas zależy, jak będzie wyglądała przyszłość naszej planety. Mamy nadzieję, że rok 2024 przyniesie wiele dobrego, a nasze działania będą jeszcze skuteczniejsze. Z Twoim wsparciem, to będzie łatwiejsze.

Chcemy jak najdłużej móc cieszyć się dziką przyrodą, którą uwieczniliśmy na zdjęciach w kalendarzu. Aby było to możliwe musimy działać. Małe, ale regularne wsparcie finansowe stanowi o naszym być albo nie być, ponieważ nie przyjmujemy pieniędzy od biznesu, dotacji państwowych czy unijnych – wsparcie indywidualnych osób jest podstawą naszego działania dla środowiska.

NIE CHCESZ PAPIERU?

Super, że chcesz chronić przyrodę i dbasz o to, by nie produkować zbędnych gadżetów. Mamy dla Ciebie piękne tapety na komórkę i komputer ze zdjęciami z kalendarza! Zaznacz to po prostu w formularzu, który otrzymasz po udanej pierwszej transakcji 🙂

Pytania i odpowiedzi

W jaki sposób mogę zamówić kalendarz?

Kalendarz jest naszym podziękowaniem dla osób, które zdecydują się na regularne wspieranie comiesięcznymi darowiznami online naszych działań na rzecz ochrony przyrody i klimatu. Po wypełnieniu formularza darowizny i udanej transakcji, otrzymasz email z indywidualnym linkiem do podania danych wysyłkowych. Możesz w nim również zaznaczyć, że nie chcesz papierowej wersji kalendarza, a jedynie zdjęcia z kalendarzem jako tła na pulpit komputera.

Kiedy otrzymam kalendarz?

Kalendarz postaramy się wysłać w ciągu tygodnia od otrzymania darowizny.

Co, jeśli nie chcę papierowego kalendarza?

Super, że chcesz wspierać ochronę przyrody i klimatu, ale nie chcesz dodatkowych gadżetów. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy również zdjęcia z kalendarzem na każdy miesiąc w wysokiej rozdzielczości jako piękne tapety na pulpit komputera lub telefonu. Po udanej transakcji dostaniesz maila z linkiem do zamówienia kalendarza. Tam też możesz zaznaczyć, że nie chcesz wersji papierowej i otrzymasz link do plików ze zdjęciami.

Czy mogę otrzymać kalendarz, przekazując wam jednorazową darowiznę?

Kalendarz jest formą podziękowania za wsparcie regularne, czyli takie, które automatycznie odnawia się co miesiąc. To właśnie takie wpłaty – choćby niewielkie – pozwalają nam skuteczniej planować i realizować działania. Dlatego jest on dostępny tylko dla osób, które zdecydują się na tę szczególnie dla nas ważną formę wspierania.

Co to jest wsparcie regularne / comiesięczne?

To wsparcie finansowe działań Greenpeace polegające na automatycznym przekazywaniu drobnych darowizn za pośrednictwem PayU lub PayPal. Po pierwszej transakcji dokonanej przez formularz na tej stronie, kolejne datki będą raz na miesiąc pobierane automatycznie w zadeklarowanej przez Ciebie początkowo kwocie. W każdej chwili możesz zmienić wysokość darowizny, czasowo ją zawiesić lub anulować, pisząc do nas na adres [email protected].

Nie mam karty kredytowej – czy mogę was wpierać regularnie?

Tak, obecnie większość kart płatniczych – również debetowych – obsługuje transakcje cykliczne, także nie powinno być z tym problemu, nawet jeśli nie masz karty kredytowej.

Jak wyślecie kalendarz?

Kalendarz będziemy wysyłać do wskazanego przez Ciebie paczkomatu. Jeśli jednak wolisz tradycyjną przesyłkę, koniecznie zaznacz to w uwagach w formularzu zamówienia.

Jeśli masz pytania dotyczące wspierania Greenpeace lub kalendarza, na które nie ma odpowiedzi na tej stronie, napisz do nas na adres [email protected]