Dołącz do nas!

Każdy i każda z nas może działać na rzecz klimatu i przyrody. Dołącz do nas, bo tylko razem możemy skutecznie działać na rzecz zmian, które uratują naszą wrażliwą planetę. Niezależnie od tego, czy bliska jest Ci ochrona klimatu, lasów, pszczół, czy zagrożonych gatunków, działając z nami będziesz mieć możliwość walki o to, co dla Ciebie ważne.
 
Działania Greenpeace oparte są w dużej mierze na zaangażowaniu i niesamowitej energii naszych aktywistów / aktywistek i wolontariuszy / wolontariuszek. To oni biorą udział w niesamowitych wydarzeniach, happeningach i akcjach, to dzięki nim możemy interweniować, gdy inne działania nie skutkują. Nasi aktywiści i aktywistki są w całej Polsce - działają indywidulanie, spotykając się kilka razy w roku na szkoleniach, treningach i wydarzeniach, lub w tzw. grupach lokalnych, obecnych w kilku polskich miastach, które spotykają się regularnie, kilka razy w miesiącu. Biorą udział w działaniach ogólnopolskich i międzynarodowych. Są naszym sercem i wielką siłą.

Działaj z nami - dołącz!

Jeśli kochasz działać, chcesz zrobić coś dla ochrony naszej planety i masz przynajmniej 16 lat, dołącz do sieci naszych aktywistów i wolontariuszy! Przeżyjesz przygodę życia, rozwiniesz nietypowe umiejętności, spotkasz niesamowite osoby, z którymi będziesz działać na rzecz prawdziwej zmiany - zmiany, która jest niezbędna, by ochronić świat, jaki znamy.
 
Masz kilka możliwości: możesz wybrać działanie aktywistyczne, czyli udział w pokojowych akcjach bezpośrednich i protestach. Kojarzysz rozwieszanie banerów na budynkach, łodzie blokujące platformy wiertnicze na morzu lub blokowanie maszyn wycinających lasy? To właśnie są pokojowe akcje bezpośrednie, w których biorą udział nasi aktywiści. Możesz też wybrać działanie w ramach wolontariatu w grupach lokalnych w swoim mieście. W tej chwili nasze grupy lokalne działają w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie lub Wrocławiu. Grupy lokalne biorą udział w kampaniach prowadzonych przez Greenpeace w Polsce, ale organizują też własne, lokalne projekty w myśl zasady: Myśl globalnie, działaj lokalnie.
 
Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

Wypełnij formularz, niedługo się do Ciebie odezwiemy.

A jeśli nie możesz do nas dołączyć:

Jest wiele możliwości działania dla środowiska. Jeśli nie masz możliwości dołączenia do sieci naszych aktywistów i wolontariuszy, możesz zrobić wiele dobrego w inny sposób, np. wspierając nasze działania finansowo, podpisując petycje, czy organizując samodzielnie wydarzenia na temat ważnych dla Ciebie tematów. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, co możesz zrobić.

#Działaj #Klimat

Działaj dla klimatu!

Działaj!
#Działaj #Pszczoły

Działaj dla pszczół

Działaj!
#Działaj #Lasy #PuszczaBiałowieska

Działaj dla Puszczy Białowieskiej!

Działaj!
#Działaj

Wesprzyj nas

Działaj!

Ostatnie działania naszych aktywistów

#Działaj

Dołącz do grupy wolontariuszy w swoim mieście

Działaj!