Dołącz do nas!

Każdy i każda z nas może działać na rzecz klimatu i przyrody. Dołącz do nas, bo tylko razem możemy skutecznie działać na rzecz zmian, które uratują naszą wrażliwą planetę. Niezależnie od tego, czy bliska jest Ci ochrona klimatu, lasów, pszczół, czy zagrożonych gatunków, działając z nami będziesz mieć możliwość walki o to, co dla Ciebie ważne.
 
Działania Greenpeace oparte są w dużej mierze na zaangażowaniu i niesamowitej energii naszych aktywistów / aktywistek i wolontariuszy / wolontariuszek. To oni biorą udział w niesamowitych wydarzeniach, happeningach i akcjach, to dzięki nim możemy interweniować, gdy inne działania nie skutkują. Nasi aktywiści i aktywistki są w całej Polsce – działają indywidulanie, spotykając się kilka razy w roku na szkoleniach, treningach i wydarzeniach, lub w tzw. grupach lokalnych, obecnych w kilku polskich miastach, które spotykają się regularnie, kilka razy w miesiącu. Biorą udział w działaniach ogólnopolskich i międzynarodowych. Są naszym sercem i wielką siłą.

A jeśli nie możesz do nas dołączyć:

Jest wiele możliwości działania dla środowiska. Jeśli nie masz możliwości dołączenia do sieci naszych aktywistów i wolontariuszy, możesz zrobić wiele dobrego w inny sposób, np. wspierając nasze działania finansowo, podpisując petycje, czy organizując samodzielnie wydarzenia na temat ważnych dla Ciebie tematów. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, co możesz zrobić.