Připojte se k happeningu, který se bude konat 6. března v 17 hodin na Staroměstském náměstí před MMR!

Vláda pětikoalice chce v rozporu se svým závazkem v programovém prohlášení schválit novelu stavebního zákona, která sice urychlí stavební řízení, ale definitivně utne možnost veřejnosti vyjadřovat se k nim.

Chceme společně ukázat vládě i poslancům, že nám to není jedno.

Že nám záleží na našem okolí a přírodě, že máme ústavní právo na příznivé životní prostředí a chceme, aby měla veřejnost možnost vyjadřovat se ke stavbám, které se ho týkají.

Nenechte si tuto příležitost ujít!

Prosíme přijďte v černém nebo tmavém oblečení. Helmy, pásky i transparenty budou k dispozici na místě. Staňte se jedním ze 140 statečných, kteří budou držet transparent se jménem spolku. Nebojte, bude se jednat o poklidnou akci. Formulář k přihlášce zde: https://rb.gy/gr1a4u 

Podpořte s námi účast veřejnosti v povolování staveb a ochranu přírody a životního prostředí! Podle návrhu schváleného vládou Petra Fialy se veřejnost nebude vyjadřovat k 99 % záměrů, které mají vliv na životní prostředí. 7. března se bude konat druhé čtení v Poslanecké sněmovně, na kterém poslanci budou diskutovat o pozměňovacích návrzích. Následně se bude o čtrnáct dní později hlasovat o těchto návrzích. Záleží tedy nejen na potenciální politické shodě v rámci vládní koalice, ale také na hlasu každého poslance. Proto vás žádáme o pomoc a účast na happeningu, abychom společně podpořili účasti veřejnosti v povolování staveb.

Účast na happeningu potvrdili/y:

Anna Šabatová,v letech 2014-2022 ombudsmanka, celoživotní obhájkyně lidských práv
Pavel Karous, sochař, bojovník za umění ve veřejném prostoru

Lucie Konášová, scénáristka, aktivní členka spolku občané Prahy 1
Petra Kolínská, odbornice na legislativu, organizace Zelený kruh

Anna Vinklárková, architektka, organizace Arnika
Nikol Krejčová, bioložka, vedoucí kampaně Greenpeace

Anna Kárníková, ředitelka Hnutí Duha
Ivan Rynda, sociální a kulturní ekolog, vysokoškolský pedagog

Hlavní pořadatelé:
Greenpeace, Arnika a Zelený Kruh

Greenpeace logo