Kodex diskutujících

Příspěvky na sociálních sítích spravovaných organizací Greenpeace ČR a webových stránkách www.greenpeace.cz jsou přístupné pro každého. Rádi od vás uslyšíme, jaký na ně máte názor. Pouze vás ale prosíme, abyste dodržovali níže uvedená pravidla chování.

  1. Respektujte názory ostatních, včetně pisatelů příspěvků a moderátorů. Nebudeme tolerovat žádné pomlouvačné, urážlivé, výhružné, obscénní, obtěžující nebo rasistické příspěvky. Také budeme odstraňovat příspěvky, které jsou chápány jako osobní útoky nebo poznámky, které podněcují násilí.
  2. Prosíme, pište hlavně takové komentáře, které jsou konstruktivní, k tématu a mají vhodnou délku. Není potřeba je vkládat mnohokrát za sebou. Jeden skvělý příspěvek je naprosto postačující!
  3. Nezveřejňujte žádnou reklamu nebo spam. Obtěžují ostatní čtenáře.
  4. Buďte opatrní ohledně toho, jaké citlivé údaje o své osobě zveřejňujete. Nikdy nezveřejňujte adresu svou či vašich přátel a kolegů či kolegyň.
  5. Kroťte svůj jazyk. Nezapomeňte, že stránky čtou také děti. Nepoužívejte, prosím, ani nevhodná uživatelská jména.

Vzhledem k tomu, že jsme se v minulosti pravidelně stávali terčem falešných profilů PR firem najatých uhelným průmyslem, budeme nyní diskuze více monitorovat. Zjevné internetové troly a podezřelé profily budeme muset častěji nahlašovat a banovat.

Přejeme si vytvořit přátelské a bezpečné prostředí, ve kterém mohou lidé svobodně vyjádřit své názory bez obav z toho, že by na ně někdo verbálně útočil.

Uživatelům, kteří se proti těmto pravidlům proviní třikrát, budeme nuceni vkládání komentářů zakázat.

Pokud máte pocit, že některý z komentářů porušuje naše pravidla, prosíme, kontaktujte nás e-mailem na [email protected].

A nyní už neváhejte a zapojte se do dění na našich sociálních i webových stránkách! Nemůžeme Vám sice slíbit, že stihneme obratem odpovědět na každý komentář, ale buďte si jisti, že je čteme všechny!