Magyarország földrajzi helyzete és energiaszerkezete miatt különösen fontos tanulságokra mutat rá a Hálózatok harca: mind gazdasági, mind technikai okokból a rugalmatlan, alaperőműként termelő atom- és szénerőművek ellehetetlenítik a tiszta, megújuló áramtermelés nagyarányú rendszerbe illesztését. 2011 végén, amikor még tart a fukusimai atomkatasztrófa és Európa országai sorra távolodnak el az atomenergiától, amikor dinamikusan növekvő mennyiségben áramlik a fő munkahelyteremtő magántőke a megújuló energia szektorba, itthon is rá kell térjünk arra a nem egyszerű, de lehetséges útra, amelyen haladva kiválthatjuk elöregedett és veszélyes paksi reaktorainkat és a fő szennyező szénerőműveket.
Hálózatok harca 2011
Egy energiarendszerben nem fér meg együtt a nukleáris és a megújuló technológiákkal való áramtermelés, választanunk kell a két út között. Ma is dúl a harc a villamos energia távvezetékeinek elsődleges használatáért, a hálózatok fejlesztési irányaiért az atomlobbi és a megújulók között.
Oldalszám: 32
Nyelv: magyar
Kiadás: 2011. november
-
Látványos akcióval követeli a fracking betiltását a Greenpeace a nyékpusztai gázmezőn
Greenpeace-aktivisták STOP FRACKING feliratot helyeztek el a nyékpusztai gázmezőn álló fúrótoronyra. Az akcióval a rétegrepesztéssel, azaz fracking technológiával folyó gázkitermelés magyarországi betiltását követelik.
-
Civilek és az akkugyárak miatt szenvedő helyiek tiltakoztak a kormány által támogatott akkumulátorünnepen a Hungexpon
Több mint tíz civil szervezet szólalt fel az akkumulátoripari szennyezések megfékezése érdekében a Hungarian Battery Week nyitónapján.
-
A Greenpeace Magyarország állásfoglalása a Paksi Atomerőmű hűtővizének Dunára gyakorolt hatásáról
A Greenpeace Magyarország elfogadhatatlannak tartja, hogy az energiapolitikáért felelős miniszter felülírhassa a Duna hőmérsékletére vonatkozó, jogszabályban foglalt határértéket.