הודעת שגיאה בגודל 100 מטר מרובע על החלונות של משרדי מייקרוסופט בהרצליה

פעילי גרינפיס טיפסו הבוקר על הבניין המרכזי של חברת מיקרוסופט בהרצליה, ותלו שלט ענק של הודעת שגיאה על חלונות הזכוכית הענקיים של החברה. הפעילות היום היא חלק מקמפיין עולמי של גרינפיס כנגד מיקרוסופט, אשר בוחרת בפחם כמקור אנרגיה מרכזי עבור חוות השרתים שלה.

3 פעילים טיפסו הבוקר, יום ג’ (5.6), לגובה של 20 מטר ופרסו מגג הבניין כרזת ענק, בגודל 100 מ”ר, הקוראת למיקרוסופט “לנקות את הענן שלה מפחם”. הפעילים גם “עזרו” לנקות את החלונות של (windows (  כדי להמחיש למייקרוסופט שיש להתחיל בשינוי באופן מיידי. הכרזה, המעוצבת כמו חלון שגיאה של מייקרוסופט, הונפה בראש חוצות על גבי הבניין, ונראתה היטב גם מכביש החוף הסואן.

בנוסף לפעילים אשר טיפסו על הבניין, התקיים למטה מיצג של פעילים נוספים, אשר הגיעו לבושים בסרבלים, דליים וסמרטוטים וביקשו לעזור למיקרוסופט לנקות את הענן שלה.

הילה קרופסקי, מנהלת קמפיין האנרגיה של גרינפיס: “.פייסבוק גוגל ויאהו וחוות שרתים רבות נוספות כבר הוכיחו שניתן וצריך להחליף את השימוש המזהם של טכנולוגית העתיד מאנרגיות פוסיליות. עכשיו הגיע תורה של מייקרוסופט להוביל את הקדמה, ולהתחייב להזין את חוות השרתים שלה באנרגיה מתחדשת. הגענו לכאן היום כדי להעביר למיקרוסופט מסר ברור: כלקוחות שנהנים מדי יום מהטכנולוגיות החדשות ומהתרומה שלהם לאיכות הסביבה, לא ניתן לחברה להזין את טכנולוגית העתיד באנרגיה מיושנת, מזהמת ומסוכנת מהמאה ה-19”.

פעילות גרינפיס היום היא חלק ממגוון פעילויות שמתקיימות בכל רחבי העולם כנגד החברות מיקרוסופט, אפל ואמזון, ענקיות טכנולוגיה שצורכות בעיקר פחם ואנרגיה גרעינית כדי לתפעל את חוות השרתים שלהן. דו”ח שפרסם גרינפיס לאחרונה בדק את התרחבות שרותי הענן ואת חברות ה- IT הגדולות והמשפיעות בעולם, ודירג את רמות הזיהום שלהן. הדו”ח מצא שלמרות שאפל, מיקרוסופט ואמזון הן חברות רווחיות ויש ביכולתן לעבור לשימוש באנרגיה מתחדשת, הן בוחרות לא לעשות זאת.

למקום הגיעה המשטרה אשר דרשה מהפעילים לפנות את המקום.