Plánovaná konferencia OSN v New Yorku, ktorá mala prebiehať práve teraz v auguste sa kvôli koronavírusu odložila na budúci rok na jar. Veľryby, žraloci, tučniaky, medúzy, raje, hviezdice a celý ďalší morsky život si na svoju ochranu bude musieť znovu počkať o čosi dlhšie. Nič nie je stratené a my chceme čas navyše využiť a získať pre ochranu podmorského života a pre schválenie Globálnej dohody o oceánoch ešte väčšiu podporu a zaistiť tak vyhlásenie morských rezervácií na aspoň 30 % rozlohy voľných morí.  

Kampaň Greenpeace na ochranu oceánov.

Veríme, že Vás odloženie na budúci rok neodradí a pomôžete nám dotiahnuť našu kampan do šťastného konca. Ďakujeme, že spolu s miliónmi úžasných ľudí z celého sveta chcete dať oceánom ochranu, ktorú si zaslúžia.

Zatiaľ si môžete skúsiť overiť svoje vedomosti o našich oceánoch v oceánskom kvíze alebo šíriť petíciu ďalej medzi svojich priateľov a známych a prečítať si 8 tipov, ako môžete chrániť oceány.  Situáciu týkajúcu sa oceánov budeme aj naďalej sledovať a včas Vám dáme vedieť, čo ďalšie sa chystá.

Podmorský život

Greenpeace už prešiel svetové oceány od Arktídy po Antarktídu. Na svojej ceste sme preskúmali hlbiny Strateného mesta, boli svedkami deštruktívnych foriem rybolovu v juhozápadnom Atlantiku, preskúmali sme podmorskú horu Mount Vema, v Indickom oceáne sme boli svedkami mrzačenia žralokov a v Pacifiku nás znechutila veľká škvrna odpadkov. Teraz sa potápame ku koralom v ústí Amazónie a navštívime aj dychberúce Sargasove more, ktoré nemá žiadne brehy.

Ďakujeme, že s nami zostávate na ceste za chránenými oceánskými rezerváciami.

Ďakujeme