Medijsko središče
Ta razdelek je namenjen novinarjem in medijskim strokovnjakom. Spodaj lahko najdete najnovejša sporočila za javnost, ki jih posredujemo medijem.

Med spodnjimi objavami niste našli tistega, kar ste iskali? Specifične poizvedbe prosimo naslovite na:
- info.si(at)greenpeace.org
- pisarniški telefon (za splošne informacije): +386 30 404 144
- sodelavko_ca Greenpeacea v Sloveniji: kontakti
Dodatne koristne povezave:
- Medijsko središče Greenpeace International: povezava (sporočila za javnost iz celega sveta)
- Greenpeace Media: povezava (fotografije in drugi multimedijski materiali Greenpeacea)
-
Greenpeace International pričenja prelomno pravno bitko za zaščito svobode govora
2. julij 2025, Amsterdam, Nizozemska – Danes se začenja pravna bitka, v kateri Greenpeace International na nizozemskem sodišču nastopa proti ameriškemu naftnemu podjetju Energy Transfer.
-
Sonca je dovolj za vse: Evropski dan sončne energije poziva k ukrepanju
Sončna energija je danes najbolj dostopna in najhitreje rastoča nizkoogljična tehnologija v Evropi …
-
Slovenija podprla moratorij na globokomorsko rudarjenje – Greenpeace: “Pomembna zmaga za oceane”
Koper, 7. junij 2025 – Ob svetovnem dnevu oceanov in tik pred mednarodno konferenco Združenih narodov o oceanih (UNOC), se je na slovenski obali odvil Vikend za oceane v organizaciji Greenpeace Slovenija. Greenpeace je z zvočno instalacijo, simboličnim napihljivim kitom in čistilno akcijo opozarjal na vse večjo grožnjo globokomorskega rudarjenja in hkrati pozdravil odločitev Vlade…
-
Podnebni zakon je nujen, a prav tako nujni so amandmaji
Ljubljana, 5. 6. 2025 – Ob današnji obravnavi podnebnega zakona na Vladi RS nevladne organizacije Umanotera, Greenpeace in PIC poudarjajo, da Slovenija podnebni zakon nujno potrebuje. Potrebujemo ga za dostop…
-
Za drugačno prihodnost velikih infrastrukturnih projektov v Sloveniji!
PIC, Greenpeace Slovenija in Umanotera pozdravljamo priporočila Komisije za preprečevanje korupcije za sprejem krovnega zakona, ki bi uredil načrtovanje in izvajanje velikih infrastrukturnih projektov ter nadzor nad njimi.
-
Nedavni koraki k industrijskemu izkoriščanju globokega morja so napad na mednarodno pravo in oceane – Slovenija mora zavzeti jasno stališče
Ljubljana, 6. maj 2025 – Konec aprila so ZDA z novim izvršnim ukazom napovedale pospešitev pridobivanja ključnih surovin iz globokega morja, kar vključuje podporo globokomorskemu rudarjenju tako v ameriških kot v mednarodnih vodah. Kot neposredna posledica tega ukaza je le nekaj dni pozneje podjetje The Metals Company postalo prvo na svetu, ki je uradno vložilo…
-
Oceani na razpotju: zaščita ali izkoriščanje?
Ljubljana, 9. april 2025 – Bliža se konferenca Združenih narodov o oceanih, ki se bo junija odvila v francoski Nici in prinaša izjemno priložnost za zaščito oceanov z ustvarjanjem svetovnih morskih zatočišč – varnih območij, kjer lahko narava okreva. A hkrati jim grozi nova nevarnost: globokomorsko rudarjenje. Greenpeace Slovenija poziva odločevalce, naj se Slovenija pridruži…
-
Slovenija z ratifikacijo sporazuma za zaščito oceanov naredila pomemben korak pri zaščiti svetovnih morij
Ljubljana, 30. januar 2025 – Slovenija je s potrditvijo v Državnem zboru ratificirala Sporazum Združenih narodov za zaščito oceanov, ključni globalni pravni okvir za zaščito odprtega morja. S tem se pridružuje državam, ki aktivno podpirajo njegovo čimprejšnjo uveljavitev. Greenpeace Slovenija pozdravlja ta korak in poziva slovensko diplomacijo naj dejavno spodbuja druge države, da sledijo slovenskemu…
-
Obdavčimo najbogatejše: koliko prihodkov bi lahko v državne blagajne prinesla obdavčitev bogatašev?
Ker so pozivi k pravični obdavčitvi vse glasnejši in gibanje za davčno pravičnost vse močnejše, je leto 2025 zgodovinska priložnost za spremembo davčnih pravil in reformo svetovnih finančnih sistemov.
-
Mesec dni po preklicu referenduma o JEK2 politika fiasko pometa pod preprogo
Ljubljana, 25. 11. 2024 – Mesec dni po preklicu referenduma o izvedbi projekta drugega bloka Jedrske elektrarne Krško (JEK2) nevladne organizacije Umanotera, Slovenska fundacija za trajnostni razvoj, PIC – Pravni center za varstvo človekovih pravic in okolja in Greenpeace Slovenija zahtevajo, da se postopki v zvezi s projektom JEK2, ki še naprej potekajo za zaprtimi…