Michaela se v Greenpeace stará o lektorský program Greenspeakers a nově také řeší i právní záležitosti. S organizací Greenpeace se poprvé setkala již jako malá, kdy si hrála s chemickou sadou, na které byl nápis Greenpeace. Přestože přiznává, že ji tenkrát spíše zaujala samotná sada než nápis, nyní dělá práci, která jí přináší radost a smysl.

Její cesta do Greenpeace byla motivována pracovní nabídkou, která spojovala její zájem o vzdělávání s ochranou životního prostředí. Michaela totiž vystudovala právo na Univerzitě Karlově a následně získala také nástavbu v oboru učitelství. Po studiu hledala pracovní nabídky a vzhledem ke svému zájmu o vzdělávání se rozhodla prozkoumat i pracovní příležitosti v této oblasti. Popis role v Greenpeace ji nadchl, připadalo jí, jako by popisovali její práci snů. Na pohovoru pak zjistila, že Greenpeace je nehierarchická organizace, což ji zaujalo ještě více. „Byla to trošku náhoda, přemýšlela jsem, co dělat po škole. Říkala jsem si totiž, že bych alespoň jeden den v týdnu učila a profesně se věnovala vzdělávání. A když jsem si četla popis této pozice, byla jsem z ní nadšená,“ vzpomíná.

Mimo práci v Greenpeace Míša miluje houbaření, a proto ji ve volném čase možná najdete, jak se chodí po lesích a hledá houby. Taktéž má ráda túry a pěší výlety po horách s batohem na zádech. Má blízko k severským zemím, svou studijní výměnu totiž strávila v Norsku během programu Erasmus.