Radim Nevyhoštěný se v Greenpeace stará o databáze dárců*kyň a podporovatelů/ek a na základě jejich analýz a reportů pomáhá udržovat naše kampaně efektivní. Po deseti letech strávených v korporátním světě se rozhodl, že je čas na změnu. A tak začala jeho cesta v Greenpeace.

„Chtěl jsem, aby moje práce měla smysl,“ říká Radim. „Po vyhoření v korporátu, kde jsem strávil asi deset let, jsem hledal zásadní změnu. Poohlížel jsem se po uplatnění v neziskovém prostředí a nakonec vyšla juniorní pozice v Greenpeace.“

Radimova pracovní historie začala již po maturitě. Jeho první pracovní zkušenost byla v call centru firmy poskytující hostingové služby. Postupem času získal zkušenosti na administrativních a podpůrných pozicích v několika telekomunikačních firmách. Tato fáze jeho kariéry trvala až do roku 2018, kdy se Radim rozhodl pro radikální změnu směrem k neziskovému sektoru.

Jedním z nejdůležitějších momentů, který Radima posunul na jeho současné místo v Greenpeace, byla změna role na podzim 2022. I přes počáteční pochybnosti se mu podařilo díky podpoře a motivaci týmu tuto novou roli zvládnout.

„V práci hodně mě ovlivnil program Future Leadership Programme, který mě naučil více o sobě, o svých schopnostech a dovednostech, jak pracovat s emocemi a jak myslet na duševní zdraví,“ říká Radim. Dlouhodobě se snaží udržovat rovnováhu mezi prací a soukromým životem. Občas se také musí vyrovnávat s mýty a nesprávnými představami o Greenpeace a její činnosti.

Rád vzpomíná na kampaň „Máš na míň“ z roku 2019, do které byl zapojen hned po svém příchodu do Greenpeace. Tato kampaň pro něj byla nová zkušenost a ukázala mu proces projektovému plánování až k samotné realizaci.

Zkušenost v Greenpeace zásadně ovlivnila Radimův pohled na svět. Poznal úplně jinou komunitu lidí, kteří ho neustále inspirují ke zlepšení sebe sama. V soukromém životě Radim rád chodí na výlety, zajímá se o architekturu a vaření, ale nejvíce si užívá jízdy na kole, a to i po městě. “Pracovat v Greenpeace bylo asi nejlepší rozhodnutí, které jsem ve své kariéře udělal,“ dodává Radim.