Vyzvěte vládu, aby plnila Pařížskou dohodu. Společně můžeme věci změnit!

Jdu do toho

Je to už rok, kdy se švédská studentka Greta Thunberg poprvé rozhodla jít místo školy stávkovat za klima. Od té doby se k ní přidaly miliony studentek a studentů po celém světě. Stávkují, aby donutili politiky začít řešit klimatickou krizi, jejich budoucnost. 

20. září se bude konat globální stávka studentů za klima, která na rozdíl od předchozích bude otevřena všem. Nejen studentům, ale i jejich rodičům, prarodičům, i těm nejmladším. Není to totiž jen budoucnost studentů, která je ohrožena, je to budoucnost nás všech. Připojte se i vy a dejte vědět politikům, že musíme začít klimatickou krizi řešit. Prostředky i znalosti máme, stačí začít. 

Co můžete udělat pro podporu studentů a jak se zapojit? 

-> Seznam všech stávek, které se konají v České republice najdete na přehledu Fridays For Future

-> Dejte vědět všem na svém Facebookovém profilu, že stávku podporujete. Přidejte si do své profilové fotky obrázek Fridays For Future připravený právě pro příležitost stávky 20. září. 

-> Pokud stávku nemůžete najít ve svém městě, není nic snazšího než takovou stávku zorganizovat. Ideálně do 13. září. Vše potřebné, co byste měli vědět pro úspěšnou organizaci, připravili sami studenti. 

-> Ke stávce se lze symbolicky připojit také digitálně prostřednictvím webu – veškeré informace jsou na adrese https://shutdownforclimate.cz

Na stávce na viděnou! 

Fridays for Future Student Demonstration in Prague. © Petr Zewlakk Vrabec / Greenpeace

Studentská stávka v Praze

Edit 9. září: přidán bod, jak se ke stávce připojit digitálně. Děkujeme Miloši Kroulíkovi za upozornění.