Találatok
-
Nem fáradunk, megvédjük a Fertő tavat!
Alig pár hete, május végén indítottunk újabb pert a fertő tavi nagyberuházás leállítása, a tó élővilágának védelme érdekében. Erre azért volt szükség, mert a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal gyakorlatilag kivette a…
2022. június 23. -
Olaj a tűzre: fosszilis energiahordozók táplálják az ukrajnai háborút
A klímaváltozást és az ukrajnai háborút fosszilis tüzelőanyagok és az attól való függőség hajtja. Minden alkalommal, amikor külföldi olajcégek orosz olajat vagy gázt vásárolnak, hozzájárulnak a háború finanszírozásához. Az európai…
2022. május 5. -
Eldobható helyett – magyar példák, ahol működik a palackvisszaváltás
Halomban áll a PET-palack a bolygónkon, és míg a fosszilisekből előállított műanyagok fokozzák a klímaválságot, az óceánokat, erdőket beborítva a szeméthegyek ökológiai katasztrófához is vezetnek. A nagy üdítőital-gyártó cégek fenntarthatósági…
2022. április 29. -
Menzazöldítés − az ovisok is lelkesen mérték az ételmaradékot
Még az ovisok is mérték a megmaradt ennivalót a Maradékmentes Március során a debreceni Karácsony György utcai oviban. Február végén figyelemfelkeltő akciót hirdettünk és levelet küldtünk az iskoláknak, óvodáknak, hogy…
2022. április 5. -
Magyarországnak meg kell szabadulnia az orosz fosszilisektől való függéstől, de nem mindegy, hogyan
Az elmúlt időszak elhibázott kormányzati stratégiája nyomán Magyarország energiafelhasználása legnagyobb részt továbbra is a klímaromboló fossziliseken alapul. Oroszország Ukrajna ellen indított háborújának árnyékában pedig különösen elkeserítő, hogy hazánk milyen súlyos…
2022. március 22. -
Menzazöldítés – Mérik a meghagyott ételt a gyerekek
A menzákon több tízezer tonna élelmiszer-hulladék keletkezik évente Magyarországon. Ez a rettenetes élelmiszer-pazarlás hatással van az élővilágra és a klímára is, hiszen emiatt többet kell termelni és feleslegesen megsemmisíteni, így…
2022. március 18. -
Ez a háború energiaháború
Fáklyák fényében úszott március 9-én este a budapesti Hősök tere. A békéért tartott demonstráción több ezer ember tiltakozott Ukrajna lerohanása ellen. Az alábbiakban a Greenpeace Magyarország igazgatójának beszédét közöljük.
2022. március 15. -
Milyen veszélyek fenyegetik az ukrán atomerőműveket a háború árnyékában?
Az atomenergia békés körülmények között is veszélyes. Az atomerőművek 70 éves történelme során eddig csak a balkáni háborúban volt példa arra, hogy kis túlzással centikre tőlük lövöldözzenek a harcoló felek.…
2022. március 2. -
Támogatást a vonatnak a klímaromboló repüléssel szemben
Nagy port kavart a médiában, hogy a 2021-es glasgow-i klímacsúcsra 400 magánrepülővel érkeztek a résztvevők. Klímavédelmi konferenciára magángéppel érkezni olyan abszurd, mint szemétszedő eseményen PET-palackokat eldobálni. Sőt, talán abszurdabb, mivel…
2021. november 24. -
Zöld fordulat: hogyan váltott megújulókra Dánia olajvállalata?
Idén ősszel minden szem a Glasgow-ban megrendezett klímacsúcsra (COP26) szegeződik, ahol a világ vezetői azt tárgyalják, milyen lépéseket hajlandóak tenni a klímakatasztrófa elkerülése érdekében. Nincs vesztegetni való időnk: az országoknak…
2021. november 11.