Przewodnik pakowania prezentów w duchu zero-waste

Czy wiesz, że większość papierów do pakowania prezentów jest wykonana z trudnych do recyklingowania, zmieszanych materiałów, które trafiają prosto na wysypiska i nigdy nie zostają przetworzone?

W czasie świąt objętość generowanych przez nas odpadów wzrasta o co najmniej 25% – nie będzie to wielka niespodzianka dla osób, które wychodzą na spacer w pierwszy dzień odbioru śmieci po świętach. Chodniki stają się trasą z przeszkodami, po której musimy przedzierać się pomiędzy przepełnionymi śmietnikami, niemal eksplodującymi od zużytych papierów, wstążek i opakowań. 

Dla wszystkich, którzy w te święta chcą zredukować ilość produkowanych przez siebie odpadów, pakowanie prezentów to dobre miejsce, by zacząć. Przedstawiamy wam kilka technik, które zrewolucjonizują wasze myślenie o pakowaniu prezentów w stylu zero-waste. 

Korzystaj z tego, co już masz w domu! 🙂

Zbieraj torby, wstążki i inne elementy z prezentów, które do Ciebie trafiły i puszczaj je dalej w świat. Torby prezentowe, wstążki i kokardki, w których otrzymujesz prezenty, nie muszą być jednorazowe!

Zobacz też:


Wesprzyj ochronę przyrody – w podziękowaniu otrzymasz kalendarz przyrodniczy na 2023 rok❤️