Lukáš Hrábek pochází z bývalého hornického městečka v pohraničí v západních Čechách. Z města, které po útlumu hornictví nikdy neprošlo smysluplnou a spravedlivou transformací a stalo se jedním z center práce v montovnách (v nichž Lukáš také během dospívání brigádně přes léto pracoval). 

Ještě v předškolním věku se Lukáš naučil číst a psát a od té doby chtěl vždy tuto dovednost využívat a pořád něco sepisoval. Po maturitě na gymnáziu odešel do Prahy a vystudoval Žurnalistiku na Univerzitě Karlově se zaměřením na tištěná média. Pracoval jako redaktor v Mladé frontě DNES a později jako editor Metropolitního expresu a následně jako editor domácího zpravodajství a občasně i jako hlavní editor deníku Metro a webeditor webu Metro.cz. 

Mezi Lukášova srdcová témata patřilo chátrání prázdných budov, demokracie, rasismus ve společnosti, ekologie či zprávy z Prahy. Po dvanácti letech strávených v médiích chtěl zkusit změnu a narazil na inzerát Greenpeace. Od svého povolání vždy očekával, že by mělo mít nějaké poslání. To hledal už v novinářské profesi, ale nalezl ho pořádně až nyní v práci tiskového mluvčího a aktivisty Greenpeace. 

Nejraději je u zrodu projektů, které se dokážou uchytit, etablovat a fungovat pokud možno i bez něj. V klimatickém hnutí byl takhle třeba se spoustou dalších lidí aktivní při vzniku a formování hnutí Limity jsme my a při organizování prvního českého klimakempu a dodnes s radostí sleduje, jak toto hnutí dál pokračuje vlastním životem. Podobně se aktivněji angažoval v začátcích spolku Klimatická žaloba, kde je dnes řadovým členem.

Prakticky veškerý volný čas nyní tráví s rodinou a svými dvěma malými dětmi, takže spousta jeho koníčků a libůstek musela jít na druhou kolej, a už dlouho se tak netoulal po horách na Balkáně či nefandil v kotli na Bohemce. Rád ale jezdí na kole a nutí k tomu od chvíle, kdy se naučili sedět, i svoje děti. Má rád pivo z malých a regionálních pivovarů. Zahradničí a pěstuje bylinky, zeleninu a spoustu různého plevele.