Jan Freidinger v Greenpeace pracuje již od roku 2006 a v současnosti vede biodiverzitní kampaně. Po úspěšném absolvování politologie a mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy začal pracovat pro soukromého investora. I když bylo jeho zaměstnání finančně lukrativní, cítil, že mu nesedí. Toužil dělat něco, co by mělo hlubší smysl. A tak, když narazil na inzerát, který poptával tiskového mluvčího pro Greenpeace, rozhodl se vstoupit do světa aktivismu a nezisku.

V organizaci ho nakonec přesvědčili, aby místo tiskového mluvčího vedl kampaň zaměřenou na toxické znečištění. Krom toxického znečištění se také zabýval otázkami ochrany oceánů, což ho dohromady přimělo vystudovat ještě vysokou školu Rybářství a ochrany vod. Následně se věnoval tvorbě unijních pravidel pro obnovitelné zdroje a komunitní energetiku,  plastovému znečištění a poslední tři roky se věnuje otázkám ochrany biodiversity.

Ve svém volném čase rád sportuje, nyní však tráví více času se svou rodinou. Má vášeň pro rybaření a muškaření. S rodinou se přestěhoval na venkov, kde tráví volné chvíle. Spolu s kamarády založil první družstevní kavárnu v Česku, nazvanou ROH, kterou najdete na pražském Žižkově.