V prostorách kasáren Karlín v Praze se 4. září bude od 18:00 konat benefiční koncert pro klima, který pořádá organizace Greenpeace. Známé kapely Tatabojs a Zrní se společně s písničkářkou Muchou rozhodly podpořit informační kampaň o klimatické krizi. 

Návštěvníci se mohou těšit i na řadu doprovodných akcí. Od 16:00 proběhne promítání snímku “Putování se sobíkem” určené především pro děti a jejich rodiče. Od 17:00 se pak uskuteční workshop hraní na bubny se skupinou Batala Praha s praktickými ukázkami. Během celé akce si mohou lidé vyrobit peněženky, náušnice a další věci v recyklační dílně

Na koncertě vystoupí i skupina Tatabojs

Výtěžek z dobrovolného vstupného použije organizace Greenpeace právě na klimatickou kampaň a na podporu aktivit probíhajících mezi 20. a 27. září v rámci Týdne pro klima – www.tydenproklima.cz, během něhož se uskuteční zasedání světových politiků na summitu v americkém New Yorku.

Podpora známých umělců v otázce klimatické změny se stává celosvětovým trendem. Nejslavnější tváří, která se angažuje v ekologických otázkách, je v dnešní době například hollywoodský herec a držitel Oscara Leonardo Di Caprio.

Robin Kvapil, koordinátor koncertu pro klima, říká:
“Těší nás, že oslovení interpreti potvrdili svou účast na koncertě obratem a brali to jako samozřejmost. Dobře si uvědomují závažnost situace, v níž se naše planeta a globální klima nachází. Důsledky klimatických změn, jako jsou sucha, období veder, lesní požáry a pak naopak přívalové deště a povodně, pozorujeme již mnoho let v řadě i na českém území a nemůžeme už před nimi dál zavírat oči. Jsme rádi, že se z tohoto vážného problému i u nás stává zásadní téma veřejného prostoru. Uvidíme se na koncertě.”