A Greenpeace Magyarország sajtóközleményei.
Kiskunhalas, 2021. április 9. – A Greenpeace üdvözli, hogy öt év után végre megkezdődött a mérgekkel teli hordók és tárolók elszállítása a kiskunhalasi elhagyott veszélyeshulladék-telepről. A környezetvédő szervezet az évek…
Budapest, 2021. április 7. – 109 civil szervezet közös nyilatkozatban [1] szólítja fel a MOL olajcéget, hogy álljon el az Őrségi Nemzeti Park védett természeti területére tervezett beruházásától. Emellett arra…
109 civil szervezet közös nyilatkozatban kéri a gazdasági és politikai élet szereplőit, hogy az Alaptörvény értelmében biztosítsák hazánk országos jelentőségű védett területeinek és megmaradt természeti kincseinek védelmét, és ne lehessen…
Budapest, 2021. március 25. – A Greenpeace Magyarország és a Védegylet Egyesület „Új trendek a világ vezető agráregyetemein” címmel a mai napon nemzetközi online konferenciát szervez. A rendezvény célja, hogy…
Budapest, 2021. március 22. – Új kampányvideóval jelentkezik a Greenpeace Magyarország, melynek szövegét Fluor Tomi mondta fel. A kampány a cégvezetőket szólítja meg, hogy vállaljanak ők is szerepet a világszintű…
A Greenpeace felháborítónak és elfogadhatatlannak tartja, hogy a MOL az egyre súlyosbodó éghajlati- és ökológiai válságban kőolajkutat tervez az Őrségi Nemzeti Park területén.
A Greenpeace Magyarország nyílt levélben fordul Orbán Viktor miniszterelnökhöz és Karácsony Gergely főpolgármesterhez, hogy a döntéshozók konkrét intézkedésekkel végre valóban lépjenek fel a magyarok millióinak egészségét károsító légszennyezés ellen, ezzel…
Budapest, 2021. február 22. – Az Országgyűlés ma újra megszavazta azt a törvénycsomagot, amely alapján Magyarországon is végre kötelezően visszaválthatóak lesznek az italcsomagolások. Mivel a konkrétumok szabályozása a törvénycsomag alapján…
Budapest, 2021. február 4. – Az Agrárminisztériumban megkezdődött a munka a Nemzeti Biodiverzitás Stratégián, ami a következő tíz évre meghatározza a természet védelmének itthoni irányvonalait. Ha ez egy olyan dokumentum…
Az Európai Bíróság mai ítéletében kimondta, Magyarország uniós jogot sértett: a PM10-szennyezés rendszeresen és tartósan túllépte az uniós napi határértéket a 2005-2017 közötti vizsgálat időszakában, és a kormány nem hozott…