All articles
-
Zakaj moramo napeti vse moči za preprečitev rudarjenja po morskem dnu
Rudarske korporacije si v iskanju priložnosti za kovanje dobičkov z izkoriščanjem naravnih bogastev skušajo odpreti povsem nova, nokrnjena območja: morsko dno v mednarodnih vodah. Morskega dna na več tisoč metrih…
-
5 neverjetnih živali morskih globin
Globine oceanov skrivajo svet, ki je bolj podoben vesoljski fantaziji kot pa naši Zemlji. Sončna svetloba tega območja ne doseže, temperature pa so pogosto blizu ledišča, a vendar tu živijo…
-
Greenwashing Slovenske vojske
Slovenske vlade v zadnjih letih skokovito povečujejo proračunski denar, namenjen oboroževanju Slovenske vojske po željah Nato pakta.
-
Preklic referenduma o JEK2
Parlament je včeraj, 24. oktobra potrdil preklic referenduma o JEK2, ki je bil predviden za 24. november.
-
Resnica o radioaktivnih odpadkih
Radioaktivni odpadki predstavljajo enega največjih izzivov sodobne jedrske industrije. Vsebujejo nevarne radioaktivne snovi, ki jih je treba izolirati od okolja, da bi preprečili škodljive vplive na zdravje ljudi in ekosisteme.
-
Največje jedrske nesreče v zgodovini
Jedrske nesreče, čeprav redke, imajo lahko uničujoče posledice za ljudi, okolje in prihodnje generacije. Poleg radioaktivnih odpadkov in tveganja širjenja jedrskega orožja, spadjo jedrske nesreče med največje skrbi.
-
Zakaj je jedrska energija nevarna odločitev za prihodnost?
Jedrska energija se pogosto predstavlja kot izjemno varna oblika energije, vendar zgodovina kaže, da tehnologija s seboj nosi marsikatera varnostna tveganja.
-
Jedrska energija: ali je res tako čista, kot trdijo?
Mnogi trdijo, da ima jedrska energija majhen vpliv na okolje, saj v obratovalni fazi neposredno ne proizvaja toplogrednih plinov. Vendar pa imajo jedrske elektrarne številne druge okoljske vplive.
-
Finančne ovire za nove jedrske projekte
Ena izmed največjih ovir za nove jedrske projekte so finance. Jedrska energija velja za eno najdražjih virov energije, ki ne more konkurirati obnovljivim virom energije, kot sta vetrna in sončna.
-
Zakaj podnebna pravičnost ne more obstajati brez kvir pravičnosti: razloženo v šestih blogih
V Greenpeaceu pogosto dobivamo vprašanja, zakaj, kot okoljevarstvena organizacija, govorimo o vprašanjih gibanja LGBTQI+. Kaj ima kvir pravičnost opraviti s podnebnimi spremembami? Zakaj ne ostanete na svojem okoljevarstvenem voznem pasu? Odgovore najdete v teh šestih blogih.